Fokuslu ultrasonla yaşlanmaya son verin

Fokuslu ultrasonla yaşlanmaya son verin

Fokuslu ultrasonla yaşlanmaya son verin

Her cinsten insanı tedirgin eden, ölümün yani yok oluşun habercisi yaşlılık, gelişen teknolojiyle birlikte yok edilmeye çalışılmakta. Bilim adamları ölümsüzlük üzerine uğraşadursun, biz de geçen zamanı geriye çevirebilmeniz için gençleşme yöntemlerinden biri olan fokuslu ultrasonu sizler için araştırdık. Uygulama süresinin kısalığı sayesinde birçok insanın bir numaralı tercihi haline gelmiş bu yöntem hakkında Estetik Hekim Yasemin Savaş şunları söylüyor:

Ses dalgaları ile kırışıklılara son

Derinin alt tabakasında üretimi gerçekleşen kolojenler, vücut yaşlanmaya başladıkça daha az üretilir. Ses dalgaları ile bu üretim provoke edildiğinde, vücut üzerinde lifting yani gerdirme etkisi yaratılabilir. Sarkma ve kırışıklık oluşumunun en fazla olduğu yani göz çevresi, ağız kenarı, alın, yanak, kaş, gıdı bölgesi gibi yerlere uygulanan bu yöntem, sağlıklı bir bağ dokusu ve kolojen üretimi sağlayacağından yaşlanma etkilerini gözle görülür bir biçimde azaltacaktır.

Süre önemli

Bünye reaksiyonlarına, yaşlılığın şiddetine ve uygulanılan bölgeye göre değişiklik gösteren seans süresi, genelde yarım saat ve bir saat arasında değişmektedir. Müşterilerin istedikleri sonucu tek seansta alamadıkları gözlendiği için, işlem 2 ya da daha fazla seanslarda da tamamlanabilmektedir. Vücudun kolojen yapısı da göz önünde bulundurulduğunda, her bir yahut iki yılda tekrar etmek gerekebilir.

Ağrısız bir süreç ve sonrası

Uygulama anında kişinin isteğine göre yerel anestezi uygulanabileceği gibi, işlemin hissettireceği ağrı ufak bir iğne batmasından öteye gitmemektedir. Ameliyat sonrası görülebilecek ufak kızarıklıklar ise genelde bir ya da iki saat içinde yok olmaktadır.

En kısa sürede, en etkili sonuçlar

Hekim Savaş, son olarak, vücudunda estetik kaybı yaşadığını hisseden tüm insanlar için uygulanabilecek bu yöntemin sonuçlarının genelde ilk seans itibariyle hissedilmeye başlanabileceğini, ilk üç ay itibariyle istenen sonucun alındığını, tam sonucun ise yaklaşık altı ay içerisinde görülebileceğini söylüyor.