Fazlalıkları Atın Hayatınıza Yer Açın

Fazlalıkları Atın Hayatınıza Yer Açın

Fazlalıkları Atmanın Tam Zamanı!

Evinizde, cebinizde, iş yerinizde kısacası hayatınızın her alanında fazlalık olan eşyalar her zaman size külfet olacaktır ve enerjinizi kaybettirecektir. Bu nedenle hayatınızdan gereksiz eşyaları, fazlalıkları, artık kullanmadıklarını atın ve hayatınıza yer açın.

Eski Dergi ve Gazeteler

Eski dergileriniz ve gazeteleriniz bir köşede yığılmaya devam ettiğim sürece hem yer kaplayacak hem de işinize yaramayacaktır. Eski dergilerinizi ya da gazetelerinizi çöpe atmak yerine ihtiyacı olanlara da verebilirsiniz. Kreşler, kuaförler, kütüphaneler olabilir. Mümkünse dijital ortamlara geçmeye ve haberleri o şekilde okumaya gayret edin. Ağaçların kesilmesini de önlemiş olursunuz.

Makbuzlar, Faturalar, Belgeler

Parça parça tutulan kağıtlar gözünüzü yoracak ve düzenlemekte zorlanacaksınız. Bunun yerine belgelerinizi taratıp dijital ortamda saklayabilirsiniz. Düzenli olmanın yanında fazlalıklardan da kurtulursunuz.

Kıyafet

Artık giymediğiniz kıyafetlerinizin dolapta durmasının hiçbir anlamı yok. İnternet üzerinden kıyafetlerinizi satışa sunabilirsiniz. Ya da birçok kuruluşa bağışta bulunabilirsiniz.

Kitaplar

Kitaplarınızı sevdiklerinizle paylaşın ya da bağışlayın. Bunun yanında dijital platformlar sayesinde çok rahatça kitap satın alıp okuyabilirsiniz. Yer tasarrufu da sağlamış olursunuz.

İlaçlar

Ecza dolabınıza göz attığınızda içerisinde mutlaka tarihi geçmiş ilaçları göreceksiniz. Tarihi geçmiş ilaçları mutlaka çöpe atın. İhmalkarlığınız kötü sonuçlar da doğurabilir.

Kozmetik Ürünler

Tarihi geçmiş kozmetik ürünleri kullanmak size zarar verebilir. Zaman içerisinde sivilcelenme yapabilir. Bu nedenle atmanızda fayda vardır. Artık kokusunu sevmediğiniz parfümleri ise dostlarınıza hediye edebilirsiniz.

Takılar

Her şeyin modasının geçtiği gibi takıların da modası geçer. Modası geçmiş kullanmadığınız takılarınızı eğer altınsa paraya dönüştürebilir ya da yenileriyle değiştirebilirsiniz.

Yiyecekler

Buzdolabınızı ve kilerinizi temizlemenin vakti çoktan gelmiş de geçiyor olabilir. Tarihi geçmiş ürünleri çöpe atın ya da tarihinin geçmesine az kalmış ürünleri hemen tüketin. Günlük yiyecekler almaya özen gösterin.

Hatıralar

Dostlarınızla, eşinizle çektirdiğiniz fotoğraflar, mektuplar, şiirler, uçak biletleri… Kısacası aklınıza gelebilecek her türlü anılarınızı bir kutuya koyabilirsiniz. Düzensiz durdukları zaman kaybedebilirsiniz. Ayakkabı kutuları, saklamak için uygundur.

Defterler

İçerisi notla dolmuş ve yazı yazmaya yer kalmamış not defterlerinizi atmanın zamanı sizce de gelmedi mi? Fakat geri dönüşüme de verebilirsiniz.

Eski veya Kullanılmayan Elektronik Eşyalar

Artık kullanmadığınız elektronik eşyalarınızı birçok sitede satabilirsiniz. Sattığınız ürünlerin kazancıyla yeni teknolojide bir ürün alabilirsiniz.

Organized-Home-Office1