Evlilikten korkmaya ne gerek var?

Evlilikten korkmaya ne gerek var?

Evliliğin sizi korkutmasına gerek yok, birbirinizi gerçekten tanıyorsanız ve ne istediğinizi biliyorsanız evlenmekten asla korkmamalısınız. Çünkü evlilik, hepsinden önemlisi kendinizi bulduğunuz insanla yaşadıklarınızdır. Kendinizi bulmadığınız, iyi hissetmediğiniz, sizi kullandığını düşünen insan sizi mutlu da edemeyecektir. Evliliktek korkma nedenlerinden biri, evliliğin sorumluluklarını fark etmiş olmanızdır. Aslında evlilikten korkan insanlar evlilik sorumluluğuna son derece sahip çıkan, kendini bilen ve hayatın kıymetini bilen insanlardır.

Bir başkasını kandırmak, aldatmak, üzmek gibi durumlardan çekinen korkan insanlardır. Evlilik düşüncesi hayatınızı değiştirecek şekilde değil, hayatınıza kalite katacak şekilde değerlendirmelisiniz. Hayat kalitenize katkı sağlayacağına inandığınız bir evlilik, korkmaya gerek kalmayan bir evlilik olarak görülmelidir. Evlilikten korkan erkeklerin maddi kaygıları ağır basıyordur. Evlilikten korkan kadınların ise manevi kaygıları ağır basıyordur.

Evlilik korkulacak bir durum değil

Evliliğin hayatınıza kaliteyi getirmesine izin verin. Çünkü hayat kalitesi son derece önemli ve son derece dikkat etmeniz gereken bir durum. Yaşam size beklentilerinizi evlilik, iş ve kariyer konusunda vermeli. Bunun için doğru seçimler yapmaya özen göstermelisiniz.