Evlilik problemleri nasıl çözülür?

Evlilik problemleri nasıl çözülür?

Evlendiğiniz kişi ile aranızda ne tür sorunlar yaşanıyor? Bu problemlerim temelde başlama nedeni nedir? Tüm bunları değerlendirerek özellikle yaşanan sorunlarda kasıt olup olmadığını düşünmeli ve buna göre hareket etmelisiniz. Eğer hayatınızda size değer veren bir eşe sahip değilseniz, gergin ve sinirli bir şekilde iletişime geçiyorsanız, konuşmaya başlarken problem yaşıyorsanız, iletişim sorununu çözmeden asla evlilik problemlerinize eğilemezsiniz. Çünkü önce önemli olan iki insanın konuşabilmesidir, konuşabilen iki insan her türlü sorunu aşabilir, konuşamayanlar asla.

Artık O’nu tanıyamıyor musunuz?

En çok şikayet edilen konu bu, artık tanıyamıyorum! Değişen hanginiz? Değişen kim? Belki de siz değiştiniz? Dışarıdan yapıcı bir gözle bu kararı vermeniz gerekiyor, değişen biri var mı, yok mu?

Eğer bir değişim söz konusu ise uyumsuzluk da söz konusudur. Birlikte değişmiş de olabilirsiniz, çevresel uyarıcılar burada devreye giriyor, değişmeye neden olan şey nedir?

İlgi odağının başka biri olması, dikkati partnerden çekmeye ve evlilikte olmayacak sorunların yaşanmasına neden olacaktır. Evlilik problemleri arada sevgi devam ediyorsa çözülür, değilse evlilik bitme aşamasına gelmiş demektir.