Evlilik dışı çocuk sahibi olma fikri!

Evlilik dışı çocuk sahibi olma fikri!

Artık evliliğin yıkıcılığından kaçmak, ilişkileri yıpratan yönünde yani klasik evlilik kafasından uzak durmak için evliliği yani imza atmayı öteleyerek dünyanın en güzel duygusu olan anne baba olma sorumluluğunu taşımak isteyen insanların sayısı artıyor. Burada sorun evlilikten kaçıyor olmak değil, evliliğin insanları korkutan yüzünün bu denli ortaya çıkması. Kadının veya erkeğin karşı tarafa kapağı attım nasıl olsa düşüncesi evliliği tu kaka yapıyor.

Evlenmek korkulacak bir durum mu?

İnsanların birbirlerine bakış açısını değiştiren, artık bir sahibim var veya artık birine sahibim kafasını yaşatan evlilik sorundur. Bebek sahibi olmak için kişilerin imza atması gerekmiyor.

Evlilik nedir? Nikah nedir?

Evlilik ve nikah birbirinin müteselsilesidir. Fakat çoğu zamanda farklı şekillere girebilir, imza atmak evlilik için kanunen bir gereklilik ancak sosyal hayata baktığınzıda evlilik nikah ilandır. İlan ettiğiniz yani bu benim eşimdir, bizim çocuklarımız olduğunda anne ve babası olarak soy olarak belli olmasını istiyoruz demektir. Dolayısı ile nikah olsun olmasın, evliyiz denilsin veya denilmesin sosyal amaç ilandır ve bu bir şekilde yerine gelmiştir bile.