Evinizi Dekore Ederken Bunları Yapmayın!

Evinizi Dekore Ederken Bunları Yapmayın!

Ev Dekorasyonunda Yapılan Hatalar!

Herkes evini kendi zevkine göre dekore etmek ister. Bazıları için bu oldukça basit olsa da, çoğumuz için epey zahmetli bir hale dönüşebiliyor. Neyi nasıl yapmamız gerektiğini bilemeyebiliyoruz. Şimdi, size evinizi nasıl dekore etmeniz gerektiğini değil, neleri yapmamanız gerektiğini söyleyeceğiz.

Renk Seçimi

En çok düşülen hatalardan sadece ilki renk seçimi… Kafanızda planladığınız, kombinleyip harika bulduğunuz renkler, uygulamaya geçildikten sonra felakete dönüşebilir. Bir yer de görüp beğendiğiniz renkleri uygulamakta bazen oldukça hatalı bir seçim olabiliyor. Ev dekorasyonlarında renklerin bütünlüğü oldukça önemlidir. Duvar renginiz mobilyalarınızla uyum içerisinde olmalıdır.

Mobilya Seçimi

Dekorasyonun sadece görsellik demek olduğunu sanmayın. Seçim yaparken sadece görselliğe önem verip, rahatlığınızı düşünmemek yapılacak en büyük hatalardan biridir. Oysa eviniz aklınıza geldiğinde rahatlık ve huzur dolmalıdır içinize… Bu nedenle seçim yaparken rahatlığına, kullanım kolaylığına, işlevselliğine ve kalitesine de bakmak gerekir.

Işık

Doğal ışık ev yaşantısında çok önemlidir. Bu nedenle mümkün olduğunca doğal ışıktan yararlanacağınız bir tasarım seçmelisiniz. Doğal ışık kaynaklarınızı yok etmemeye büyük özen gösterin.

Aksesuarlar

Bu konuda en sık yapılan hata ise tablo ve aynaları duvarlara yanlış yüksekliklerde asmaktır. Genellikle oldukça yükseğe asılan tablo ve aynaların aslında koltuğa oturduğunuzda dahi kolaylıkla görebileceğiniz seviyede olması gerekir.