Evinizde güvende misiniz?

Evinizde güvende misiniz?

Ev güvenliği

Hepimiz hırsızlık ya da doğal yollarla evimizde oluşabilecek maddi ya da manevi olarak kabul edilecek psikolojik zararlarından korunmanın yollarını aramaktayız.
Hırsızlık kısmından korunmak adına evimizde kendi başımıza alabileceğimiz tedbirler aslında sınırlı ve çoğumuzun bildiği şeyler. Kapımızı kilitlemek dışarıdan tırmanılabilecek ya da dışarıdan kolaylıkla girilebililecek katlarda parmaklık kullanmak basit cam arkası pencere alarmları kullanmak evimizi sigortalı hale getirmek bunlardan en çok akla gelenler.
Ama ne olursa olsun hırsızlık karşısında yaşadığımız psikolojik çöküntüye karşı bunların hiç birisi ilaç olabilecek şeyler değil. Apartman içersinde ve dışında kamera da olsa korunsa dahi hırsızlık yine de bazen gelip bizi bulabiliyor.
En güvenli ve en çok kullanılan yöntem ki bu durum çevre güvenliği bina güvenliği olmayan siteler apartmanlar için geçerli,alarm sistemleri kullanmak. Aylık belli bir üyelik karşılığında evde olan her hangi bir alarm durumunda alarm firmasına karakola ve size uyarı gönderen bu alet düzenleri hırsızlar için son derece caydırıcı bir yöntem ve hala parasını tamamen hak eden bir durum.