Evde Manikür Nasıl Yapılır?

Evde Manikür Nasıl Yapılır?

Evde Manikür Yapımı

Kuaförlere tonlarca para dökmektense kendi manikürünüzü kendiniz yapabilirsiniz. Oldukça pratik şekilde hızlıca yapabilirsiniz.

İlk olarak tırnakların kenar ve köşelerinde kalan oje kalıntılarından kurtulmak gerekecektir. Ojeleri temizledikten sonra ellerimiz ve tırnaklarımız kuruyken törpülememiz gerekiyor. Törpü işlemini tırnaklarımıza zarar vermemesi için hep aynı yöne doğru yapmamız gerekiyor.

Daha sonra kütikül çubuğu yardımıyla tırnak derilerini geriye itmemiz gerekiyor. Bu aşamada dikkat edin ki tırnak etleriniz kanamasın. Bu işlem bitince tırnaklarınıza vazelin ya da nemlendirici krem sürebilirsiniz.mavala-manikuru-nasil-yapilir-5

Ellerinizin içine girebileceği bir kaba ılık su koyun. Su içerisine de tırnak renginizi dengelemesi için birkaç damla limon sıkın. Ellerinizi bu suyun içinde bekletin. Derileriniz iyice yumuşadıktan sonra ellerinizi kuruyabilirsiniz. Kuruladıktan sonra etlerinizi kesmek için özel bir alet kullanabilirsiniz. Güzellik marketlerde rahatça bulabilirsiniz. Derilerinizi de kanatmadan özenle kestikten sonra yoğun nemlendirici el ve tırnak kremleri ile nemlendirebilirsiniz.

Sıra geldi oje seçmeye. Tırnaklarınıza, kıyafetinize, teninize en çok yakıştığını düşündüğünüz bir ojeyi rahatça sürebilirsiniz. Artık daha bakımlı tırnaklarını var.

oje-sürme-teknikleri-1