Evde bu saç modellerini yapabilirsiniz

Evde bu saç modellerini yapabilirsiniz

 Her zaman kuaföre gitmeye zamanımız olmuyor. Ayrıca maddi açıdan da tasarruf sağlamalıyız.

Bazılarınız evden çıkmadan kolayca saçlarını toplar, bazıları ise uğraşırlar, evde yapılabilecek saç modelleri için birkaç örnek verirsek; düz bir fön işinizi görecektir. Bir düzleştirici yardımıyla saçlarınızı tamamlarsınız. Maşa ile şekil verebilirsiniz. Saçınızın kalın bukleler olmasını istiyorsanız, kalın maşa, ince bukleler olmasını isterseniz de ince maşalarla sarın ve elleriniz ile dağıtın spreyle şekil verin işte bitti. Bu işlemi örgü ile de halledebilirsiniz. Saçlar ıslakken örün ve kurutma makinasıyla kurutun ve açın işte size dalgalı saçlar.

At kuyruğu yapabilirsiniz. Bunun için de saçınızı tepeden sıkıca toplayın bu saçın özelliği saçı tepeden sıkıca bağlamak olacaktır.

Topladığınız saçlarınızı sıkıca bağlayın ve bağladığınız saçınızdan bir tutam alın bağladığınız tokanın üzerinden geçirin ki toka görünmesin. En son sprey sıkın. At kuyruğu yaptığınız saçınıza aşağıya doğru uzun inen kısmını ortadan bağlayarak farklı bir şekil elde edersiniz.
Yine at kuyruğunuzu örgü detayı ile şekil verebilirsiniz. Saçlarınızı bir gün önceden ıslakken burkun ve öylece yatın sabah kıvırcık saçlara merhaba diyeceksiniz. Uzun saçlarınıza yandan atılmış tek örgü ile saçınıza şıklık katacaksınız. Saçlarınızı topuz yapmak isterseniz, tepeden topladığınız saçınızın hemen toka taktığınız yerden ortadan ayırın. Topladığınız uzun kısmı ayırdığınız bu küçük delikten içeriye koyun ve tel toka yardımıyla tokayı kapatın saçlarınız yanlardan çıkmaması için tel tokalarla sıkıştırın.