Ev yapımı doğal maskeler

Ev yapımı doğal maskeler

Mükemmel bir cilt için ev yapımı doğal maskeleri değerlendirmeniz gerekir. Sağlıklı ışıldayan bir cilde sahip olmanın, güzelleşmenin mümkün olduğunu evde yapabileceğiniz maskelerle daha kolay olduğunu bilmelisiniz. Öncelikle cildinizin neye ihtiyacı olduğunu bilmeniz gerekir. Kuru ciltler, karma ve yağlı ciltler için farklı maske tarifleri ile cildinizi kusursuzlaştırabilirsiniz.

Cilt probleminize en uygun maske tarifleri

Kuru ciltlerin nemlenmeye ihtiyacı vardır, cildinizi nemlendirirken yağlandırmamanız gerekir. Burada cildin kendi nem dengesini yeniden kazanması amaçlanmalıdır. Bu anlamda kozmetik, kimyasal içeren şeyleri değil evde kendiniz yapabileceğiniz natural maskeleri kullanmanız en mantıklı olandır. Nemlendirmek içinse muz kabuğu ve süt kaymağı kullanılmalıdır.

Cildinize öncelikle süt kaymağından göz çevreniz ve dudak çevreniz hariç gece maskesi yapabilirsiniz. 20 dakika yüzünüzde durması yeterlidir. Sonrasında sadece su ile durulamanız gerekir.

Muz kabuğu ise cildinizi yağlandırmadan nemlendirir, muzun kabuğunu direkt uygulayabilir sonrasında yine yalnızca su ile durulayabilirsiniz.

Yağlı cilter için ev yapımı maske tarifi

Cildinizin parlamasını engellemeniz ve açık gözenekleri sıkılaştırmanız gerekir. Bunun için olgun bir salatalığın içerisini rendeleyin, limon suyu ile karıştırın. Bu karışımı buzdolabunda buzluklarda dondurun ve buz küpleri halinde her gün ve gece günde iki kere olmak üzere uygulayın. Akşamları yüzünüze göz çevreniz hariç bebek pudrası sürün ve gün boyu nefes alan parlamayan bir cilde sahip olun.

Karma ciltler için her iki maskeyi de uygulayabilirsiniz.