Ev Dekorasyonuna Göre Koku Seçimi

Ev Dekorasyonuna Göre Koku Seçimi

Ev Dekorasyonuna Göre Ev Kokunuzu Seçin

Ev dekorasyonunuzu istediğiniz gibi tasarladıktan sonra sıra dekorasyonunuza göre en uygun olan kokuyu seçmeye geldi. Bir evin karakteristik özelliğini belirleyen en önemli faktör evin kokusudur.

Kokular insanların duygularını değiştirebildiği gibi psikolojik durumlarını da etkileyebilir. Bu nedenle koku seçimleri parfümlerde olduğu kadar ev dekorasyonlarında da büyük önem taşıyor. Egzotik kokular, baharatlı kokular, meyve kokuları, egzotik kokular gibi birçok seçenek mevcut. Sizin yapmanız gereken ise evinizin dekorasyonuyla uygun kokunuzu bağdaştırmanız.

113Dünyada çok özel bir yeteneğe sahip olan kişiler parfümörlük yapıyor. Parfümörler parfüm kokularının belirlenmesinde önemli rol aldığı gibi ev dekorasyonları için de önerilerde bulundu. Evlerin de bir karakteristik özellikleri vardır. Bu karakteristik özellikler dışarıdan gelen insanların yaşam tarzlarımızı anlamasında da önemli rol üstleniyor. Bazı ev dekorasyonları milyonlarca dolara mal olurken aslında tek unutulan şey ve hatta en önemlisi koku oluyor.

Eğer evinizi klasik olarak dekora ettiyseniz, parçalarınız klasikse ve her modaya ayak uyduracak tonlardaysa mutlaka evinizde baharatlı kokular kullanın. Odunsu kokular da kullanabilirsiniz. Burada amaç ev dekorasyonunuzdaki klasik objelerin, tabloların ve farklı ögelerin bu kokularla uyum sağlamasıdır.

Modern ve minimal tasarımlarda ise parfümörler portakal ve meyve kokularını öneriyor. Bunun yanında bergamot aromalı kokular da kullanılabilir. Bu kokular minimal tasarımları daha da ön plana çıkaracaktır.

Ev dekorasyonunuzda retro parçaları kullandıysanız ve konseptinizi buna göre belirlediyseniz egzotik ve oryantal kokular kullanabilirsiniz. Buradaki amaç ise kokuların da sizi o yıllara götürmesini sağlamaktır. Bunun için dekorasyon tek başına yeterli değildir.retro-dekorasyon

Country tarzı bir eve sahipseniz o zaman daha çok belirgin olan kokuları seçmelisiniz. Lavanta kokuları ve çeşitleri buna örnek olarak gösterilebilir.

Kokularla bütünleşecek olan dekorasyon her zaman daha başarılı olacaktır. Kokularınızı tütsü şeklinde tercih edebileceğiniz gibi oda parfümü şeklinde olanları da kullanabilirsiniz. Evinizdeki her oda için de farklı bir atmosfer yaratıp her odanın konseptini farklı belirleyip ona göre koku seçebilirsiniz. Maliyeti ne olursa olsun iyi dekore edilmiş olan bir ev koku ile birleşince sizi daha huzurlu ve mutlu hissettirecektir.