Eski sevgilinin evlenmesi

Eski sevgilinin evlenmesi

Eski sevgili problemleri hayat kalitemizi düşüren ve duygu durum bozuklukları yaşamamıza neden olan şeylerin başında geliyor. Erkekler daha mı kolay unutuyor yoksa kızlar fazla mı düşünüyor bilemeyiz ama eski sevgilinizin evlendiğini öğrendiğinizde kendinizi kötü hissetmemeniz elde değil. Yaşadığınız hüzünleri ertelemeyin, hissettiklerinizi yok saymayın. Üzüntünüzü yaşayın, içinize atmayn. Kaybeden sadece siz değilsiniz, duygular karşılıklıdır. Aynı hüznü emin olun eski sevgiliniz de, aklına geldiğinizde yaşıyordur ama seçimlerinizin sonuçlarını da görmek kabul etmek durumundasınız.

Ayrılık acısını tekrar yaşamayın, dikkat edin

Kendinize herkesten çok değer vermelisiniz. Ayrıldınız bitti, artık düşünmeyin demiyoruz. Bu mümkün değil biliyoruz ama eski sevgilinizin hayatında bir düğüm gibi kalmayı da kabul etmemelisiniz, aynı şekilde siz de böyle yapmamalısınız. Geçmişi geçmişte bırakmayı bilerek, karmanızda mutlu olmasını dileyerek geçebilmelisiniz.

Gerçek aşk olsaydı sizi asla bırakmazdı demeyin, gerçek aşk olması için imkansızlaştırılması gerekiyor!

İmkansızlaştığınızda, görüşemediğinizde, başkaları ile evlendiğinizde aşkınızın zarar görmüş olması gerekmiyor. Gurur yüzünden veya başka nedenlerle bir araya gelemiyor, asla gelemeyecek olabilirsiniz. Sizi sevmekten vazgeçtiğine emin olamazsınız. Hayat diyerek geçmek gerekiyor, evlilik kaderinde o varsa buna birşey yapamazsınız.