Eski sevgili

Eski sevgili

Eski sevgilinizin eskide kalma nedenlerini hatırlamanız gerekiyor. Alınan kararların bir şekilde hala geçerli olduğunu kabul etmelisiniz. Bazen sevginizin devam ettiği ancak hayatınızda yer almaması gerektiğini görmeye çalışmanız, geleceğiniz konusunda daha pozitif seçimler yapmanız için önemlidir. Hiç kimse hayatınıza boş yere girmez, yok yere çıkmaz!

Sosyal medya üzerinden baskı hissettiğinizde, eski sevgilinizin yeni hayatını görmek zorunda kaldığınızda medeni olmak gerektiğini düşünmeniz ne kadar da gereksiz!

Eski sevgili ile arkadaş kalmak

Bu son derece acıtan bir tutumdur çünkü arkadaşlarınızla yaptığınız şeyleri eski sevgilinizle yapamazsınız. Birbirinize yeni sevgililerinizi anlatamazsınız. Tanıştıramazsınız, başka biriyle mutlu olduğunu gördüğünüzde mutlu olamazsınız, her ne  kadar kendinizle bu konuda mücadele etseniz de bu böyle olmaz. Kendinizi mutsuz etmek için nedenler aramayın, eski sevgilinizi sosyal medya hesaplarınızdan kaldırın, ortak arkadaşlarınız arasında dahi eleme yapın. Duygu durumunuzu yönetmek istiyorsanız bu adımları atmanız gerekiyor.

Medeni olmak eski sevgilinizle dost kalmanız demek değildir!

Öncelikle medeni olmanın sınırlarını belirleyin, kendinize bile bile acı çektirmeyin. Hiç kimseye birşey ispat etmek zorunda değilsiniz. O insan arkanızda kaldı ise geleceğinize asla taşımayın.