Erkeklere özel saç modelleri

Erkeklere özel saç modelleri

Dalgalı saçlarda erkek dalgalı saç modelleri için saçın çok kısa olmaması gerekiyor.  Uzun ya da orta kısalıkta saçlar için önerilen bir modeldir. Saçlar kısaltılacağın da ustura yardımıyla kestirilmesi öneriliyor ve saçlar da şekillendirici öneriliyor. Kolay şekil vermek ve verilen şeklin bozulmaması için şekillendiriciyle uzun süre kullanılması amaçlanıyor ise bu yöntem öneriliyor.

Erkekler için de saçlar önemli

Kıvırcık saçlar da bu modeli yapmak için hafif kurutularak tarakla sonra jöleyle şekil verilebilir. Kıvırcık modelde kuaförünüze kestirirken daha özenli kesmesini rica etmelisiniz. Düz saçlar da ise ıslakken saçlara kurutma makinasıyla şekil vermeniz yeterli olacaktır, daha uzun kullanılmak istenirse jöle kullanılmalıdır. Yuvarlak yüzlü insanlar da saçlar kulak üzeri daha kısa kesilmeli, uzun yüzlüler de ise kulak hizaları daha uzun olmalıdır. Fakat bu model de ulak hizalarının uzun bırakılması her zaman daha güzel ve dikkat çekici bir model olmasını sağlayacaktır.

Dalgalı saçı şekilledirmek daha zor

Hafif dalgalı saça sahip olan erkekler daha şanslıdır aslında hemen hemen her modeli kolaylıkla uygulayabilirler. Özellikle saçlarınızın yanlarını kısaltarak önlerini hafif bir şekilde arkaya tarayıp oldukça güzel ve seksi bir modele sahip olursunuz.

Saçların yanlarını kısaltmak istemeyen erkekler ise yanlarını uzun bırakarak arkaya doğru tarayıp bir jöle yardımıyla şekil verebilirsiniz. Klasik modellerden vazgeçemeyen erkekler ise yandan ayrılarak arkaya doğru karıştırılarak şekil verilen saçları tercih etmelidir. Bu saç modeli erkekler de bebeksi hatlara sahip oluyor.