Erkekler Neden Aldatır?

Erkekler Neden Aldatır?

Erkeklerin Aldatma Sebepleri Nelerdir?

Erkeklerin aldatmasının birçok sebebi vardır. Bunlar duygusal da olabilir fiziksel de olabilir.

Duygusal yönden beklediğini alamayan erkekler genelde aldatıyor. Diğer bir etken ise cinsel tatminsizlik. Ama sanıldığının aksine cinsel tatminsizlikten dolayı aldatanların sayısı duygusal yönden beklentilerini karşılamayanların sayısından oldukça az. Aldatma esnasında ise erkeklerin %70’e yakın kısmı suçluluk duyuyor.

Eğer bir erkeğin yakın arkadaşları sevgililerini ya da eşlerini aldatıyorsa o erkeğin de aldatma olasılığı çok yüksek. Bu nedenle erkek arkadaşınızı yakın çevresini iyi gözlemlemelisiniz. Diğer bir seçenek ise daha önce sürekli kısa süreli ilişki yaşamış olan erkekler de aldatmaya meyilli oluyor. Herhalde bu, alışkanlık olsa gerek!

aldatan erkekler

İşyerlerine dikkat! Genelde iş yerlerinde tanışan karşı cinsler zaman içerisinde birbirlerine yakınlık duyabiliyorlar. Bunun yanında bir de iş seyahatleri, uzun toplantılar eklendiyse aldatma kaçınılmaz oluyor. Eğer evde de genel olarak huzursuzluk hakimse mutlaka eşinizin iş yaşantılarını gözden geçirin.

Bazı erkeklerin aldatma sebepleri ise kadınların fiziksel özellikleri olabiliyor. Genel olarak erkekler bakımsız ve paspal bir görüntü istemiyor. Şık giysiler, özen göstermek bir erkeği elde tutmak için önemli detaylar. Güzel olduğunuzu ve özgüveninizin yüksek olduğunu hissettirirseniz eşinizi elinizde rahatça tutabilirsiniz.

Her şeyden önemlisi, her erkek aldatır klişesine de çok takılmamak gerekiyor. Her erkek aldatmaya da bilir. Siz elinizden geleni yapın dikkatli olun. Gerisi kısmetse olur zaten.