En Yaşlı Profiterol

En Yaşlı Profiterol

Meşhur Profiterol ve İnci Pastanesi

1940’ların başlarında başlayan profiterol serüveni ve tarihi İnci Pastanesi. Beyoğlu’nda bulunan bu leziz pastane profiterolleri ile ünlü.

Pastane açmak isteyen Luka Zigoris, Cercle d’orient binasında Atatürk’ün gömlekçisini bulunduğu yeri alır ve macera burada başlar. Profiteroller çok beğenilir ve dilden dile yayılır. Günümüzde mekan, Luka Zigoris’in kızına kalmıştır. 1960’ta çalışmaya başlayan Musa Ateş ise özveriyle, istekle hala İnci Pastanesi’nde çalışmaya devam ediyor. İnci Pastanesi’nin profiterolünün bu kadar lezzetli olmasının sırrı ise piyasa ürünü değil tamamen özel yerlerden malzeme almaları.

68 yıllık tarihiyle herkesin damak tadına hitap eden İnci Pastanesi, değişen yeriyle hala varlığını sürdürüyor. Tadilat nedeniyle eski yerinden çıkan İnci Pastanesi, Mis sokakta sevenleriyle buluşmaya devam ediyor.profiterol

Mekana girdiğinizde masaların üzerinde duran bir sürü profiterol sizi doyurmaya yetecektir. Hemen kendinize bir porsiyon söyleyip yemeye devam edebilirsiniz. Tadına bayılacaksınız. Ayrıca uludağ, limonata vb ürünlerini denemeyi unutmayın.

Profiterolünüze çayınız ya da kahvenizle eşlik edebilirsiniz. Alacağınız kalorileri hiç düşünmeden hesaplamadan yiyebileceğiniz bir yer!