En Yakın Arkadaşınız Anne Olduğunda Yapmanız Gereken 5 Şey

En Yakın Arkadaşınız Anne Olduğunda Yapmanız Gereken 5 Şey

Annelik Zordur

Bu yüzden dünyada en sevdiğiniz arkadaşınız anne olduğunda ona yardımcı olmanız kesinlikle makbule geçer. Ayrıca onun da “iyi bir anne” den, “mükemmel anne” ye dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Bu yüzden pahalı hediyeler almak yerine aşağıdaki yolları tercih edin:

Arkadaşınızın Evinde Kalın

Aynı eski günlerdeki gibi- sadece bu sefer minicik bir bebekle… Kalmak için plan yapmayın, yalnızca geleceğinizi haber verin. Geceleri bebek ağladığında ilgilenerek, hem arkadaşınıza hem de eşine büyük bir iyilik yapmış olursunuz. Ayrıca yeni annenin ilk günlerinde yanında olmak ona çok iyi gelecektir.

Yemek Yapıp Götürün

Ziyarete gittiğinizde mutlaka yemek yapıp götürün. Market alışverişi de yapabilirsiniz. Bebekle ilgilenirken bunları yapacak birinin olması, arada bir de olsa, büyük bir nimet olacaktır.

Arkadaşınızın “Hizmetçisi” Olun

Görmeye gittiğiniz zamanlar bebekle siz ilgilenerek uyumasına izin verin, etrafı toplayın, biberonla besleniyorsa bebeği doyurun. Biraz zaman ayırarak yapacağınız bu küçük iyilikler sizi arkadaşınızın kahramanı haline getirecek.

Bebek Bakımıyla İlgili Kitap Hediye Edin

Bebeğe kıyafet almak da çok tatlı ama iyi bir kitap arkadaşınız için önemli bir rehber olabilir. Bebek bakımı ciddi bir iş sonuçta!

Tavsiyelerde Bulunun (Ama Yalnızca İstendiğinde!)

Eğer bebek bakımıyla alakalı bir konuda bilginiz varsa ve arkadaşınız yardım istediyse kesinlikle tavsiyede bulunmaktan çekinmeyin. Ama yeni annelerin sinir olduğu, kötü niyetli olmadan her şeye burnunu sokan insanlara dönüşmemeye dikkat edin. Bu stresli dönemde arkadaşınızı daha da fazla strese sokmuş olursunuz.