En hastlaıklı duygumuz hangisi?

En hastlaıklı duygumuz hangisi?

Hastalıklı duyguyu nasıl yönetiriz?

Her zaman egomuzla savaşıyoruz, en büyük savaşı ne üzerine veriyoruz hiç düşündünüz mü? Kendimizle olan mücadelemizde en büyük sorun güvendir. Kendimize ne yapıp ne yapamayacağımız konusunda güvenmemiz ve sınırlarımzı bilmemiz gerekiyor. Ancak ya aşırı güven ya da güvensizlik hayatta bizlerin başarısız olmasına neden oluyor. En hastalıklı duygumuz bu nedene güven’dir.

İlişkilerde bu sefer karşımızdaki insana güvenmiyor olmak veya çok güvenmek ayrılık getirebiliyor. Güven duygusunu kararında kullanabiliyor olmak tüm yaşamınızda mutluluğun da anahtarı olarak görülmelidir. Eğer güven duygusunu kendinize karşı ve karşınızdaki insana karşı nasıl kullanabileceğiniz konusunda netleşirseniz yaşam kaliteniz yükselecektir.

En hastalıklı duygunuzun güven olduğunu kabul ediyor musunuz?

Güven duygusunu kontrol etmek istediğinizde insanları ve kendinizi çok iyi tanıyor olmanızın gerektiğini göreceksiniz. Öncelikle kendinizi tanımanızın insanı tanıma konusunda önemli olduğunu bilmeniz gerekir. Güven duygusu ile baş etmek için karşınızdaki insanı iyi değerlendirmeniz gerekir.