Elektronik sigara

Elektronik sigara

Elektronik sigara sigara alışkanlığından kurtulmak isteyenler için yapılan içinde bulunan ve şarj edilebilir piliyle beraber sigaranın sağladığı dumandan daha fazla duman elde ederek sigara gereksinimi psikolojik ve bir süre sonra da fizyolojik olarak minimuma indiren bir ürün.

Piyasada  geliştirilebilir ve üzerine modifiyeler yapılabilir onlarca modeli mevcut bu ürün basit üç tane parçadan oluşuyor. Pil, atomizer, ve kartuştan oluşan elektronik sigara  aslında çok da basit bir çalışma mantığına sahip. Mantık olarak nargileye benzeyen elektronik sigara da,nargile de ateşlemeyi sağlayan közün görevini pil üstleniyor. Bu iş için eşitli boyutlarda ve volt aralığında piller kullanılabiliyor.

Ayrıca çeşitli kartuşlarla elektronik sigaranın aroması ve tadı değiştirileribiliyor.

Elektronik sigara normal sigarada bulunan çok zararlı kanserojen maddelerin büyük bir kısmını içermiyor ve dışarıya normal sigaranın yaydığı karbonmonoksit benzeri zararlı maddeli salmıyor. Bir süre sonra psikolojik olarak normal sigara gereksinimini minimuma indirip sigara bırakma durumuna alıştırma etkisine sahip.Ayrıca sigarada bulunan yangın riskini de taşımıyor.

Ama düzgün bakımı ve temizliği yapılmadığı durumlarda zararlı olabilme riskini taşıyor.