Düzenli Bir Hayat için Öneriler

Düzenli Bir Hayat için Öneriler

Nasıl Düzenli Olunur?

Düzenli olmak zaman içerisinde kazanılabilecek bir alışkanlık olduğu kadar bazı kişiler doğuştan düzenlidir de denilebilir. Eğer düzen sorunu yaşıyorsanız ve düzenli olmak istiyorsanız bu yazıyı okumanızda fayda var.

Bütün bu öneriler aslında küçük de gözükse düzenli bir yaşama başlamak için büyük atılımlardır. İhmal etmemek çok önemli.

Makyaj Fırçalarınızı Yıkayın

En çok üşendiğimiz işlerden biri de makyaj fırçalarımızı yıkamaktır. Her gün bunu ihmal edebiliyoruz. Ama makyaj yaparken de bize çok sıkıntı çıkardığı malum. Düzenli olmak istiyorsak öncelikle en küçük düzen problemlerini ortadan kaldırmalıyız. Bunun için makyaj fırçalarınızı temizlemek iyi bir adım.düzenli olmanın yolları

Şifre Listesi Oluşturun

Birçok hesap ve birçok mail adresi, sosyal medya kullandığımız için gün içinde bunların şifrelerini bulmakta zorlanırız. Bunun için bir parola listesi oluşturabilirsiniz. En önemlilerden en önemsizlere doğru bunu sıralayabilirsiniz.

Bilgisayarınızın Arka Planını Değiştirin

Bilgisayarınız son zamanlarda çok dağınık duruyorsa bunun bir sebebi de arka planınızın çok karışık olmasından kaynaklanıyor olabilir. Bunun için daha sade bir arka plan seçebilirsiniz.

Takılarınızı Düzenleyin

En fazla karışıklığa sebep olan eşyalar da takılarımızdır. Etrafa saçılan takılar çoğu zaman sinirimizi bozabilir. Bunun için düzenleyiciler kullanabiliriz. Hem ortalık çok dağılmaz hem de aradığımızı kolay bulabiliriz.

Cüzdanınızı ve Çantanızı Temizleyin

Kirliliğin en fazla olduğu yerler çantamız ve cüzdanımızdır. Birikmiş fişler, ufak tefek çöpler çoğu zaman aradığımızı bulamamamıza sebep oluyor. Bunlardan hemen kurtulmalıyız.