Dudak Şekline Göre Ruj Sür

Dudak Şekline Göre Ruj Sür

Bir kadının çekicilikteki en önemli silahlarından biri göz biri dudaklardır. Bu yüzden dudak şeklimiz ruj seçimimiz için oldukça önemlidir.

Dudak şekline göre nasıl bir ruj seçmelisin işte sana tüyolar…

İnce Dudaklara Sahipsen;

Bir numaralı kural mat rujlar sana göre değil! Eğer mat renk bir ruj kullanırsan dudağını saracağı için hiç hoş görünmeyecektir. Ayrıca, çok koyu renk olan rujları da tercih etmemelisin, onlarda dudaklarını olduğundan daha ince göstermekten başka bir işe yaramayacaktır. Yani çekici olmak için mat ve koyu rujlar yok!

Ne yapmalısın?

Soft renklerde rujlar tercih etmelisin. Açık tonlar dudaklarını kalın gösterecektir. Parlatıcılarda tam sana göre, hem dolgun hem de çekici görünmek için ışıltılı rujlar seçmeye özen göstermelisin.

Dudak kalemiyle kenar çizgilerini çizebilirsin. Koyu bir şekilde değil elbette. Belli belirsiz bir şekilde yaparsan dudakların olduğundan daha büyük görünecektir. Kenarları çizdikten sonra kalemle dudaklarını da boyarsan istediğin şekilde tonlama yapabilirsin.

Dolgun Dudaklara Sahipsen;

Parlatıcıdan uzak durmanda fayda var. çünkü zaten dolgun dudaklara sahipsin ve parlatıcı sürmen dudaklarını çok daha dolgun gösterecektir.

Mat ve koyu renk rujlar tam sana göre. Her renk senin için uygun.