Dudak Makyajında Yeni Trend

Dudak Makyajında Yeni Trend

Dudak Makyajı Nasıl Yapılır?

dudak makyajı nasıl yapılır

Makyajın en önemli detaylarından biri olan dudak makyajı hakkında bilmeniz gerekenler…

Dudak makyajında seçtiğiniz renk ten ve saç rengi yanı sıra kıyafete de uygun olmalıdır. Aman dikkat! Uyumsuz tonlar kullandığınızda güzelliğiniz ikinci plana düşebilir.

İşte Dikkat Etmeniz Gerekenler:

Dudak kalemi ile dudağınızı çevreleyerek düzgün bir hat ortaya çıkarmanız gerekir. Bu sayede dudaklarınızın şekli netleşecektir. Dudak kalemi ile dudaklarınızı daha dolgun ve ince gösterebilirsiniz. Düzgün bir dudak çerçevesi çizmek için dudak kaleminizin ucu açık ve sivri olmalıdır.

Ruj Nasıl Sürülür?

Dudak çerçevesi çektiyseniz artık ruj sürme işlemine geçebilirsiniz. İnce dudaklara sahip olanlar dolgunluk veren rujları kullanarak daha kalın bir dudak görünümü ortaya koyabilirler. Fakat üst dudağın aşırı kalınlaştırılması oldukça risklidir ve hoş bir görüntü ortaya çıkmaz.

Ruj sürerken fırça kullanımı rujun dudaklara daha iyi yedirilmesi ve yayılmasını kolaylaştırır. Fırçanıza az miktarda ruj alıp dudaklarınıza yedirerek sürün. Ruj sürerken dudaklarınızı hafif şekilde aralamalısınız. Kapalı dudaklara sürülen ruj, yarım şekilde sürülecektir. Çerçeveyle çizdiğiniz dudaklarınızın iç kısmını rujunuzla güzel bir şekilde doldurun.

Dudak parlatıcılar dudaklarınıza parlaklık ve canlılık katar. Tek başına veya ruj üzerine sürülerek kullanılabilir. Dudak parlatıcıları tek başlarına kullanıldıklarında daha ilgi çekici ve şık bir görünüm ortaya koyarlar.

Dudak Kalemi Tavsiyeleri

Dudaklarınız kalınsa ve ince görünmesini istiyorsanız dudak kalemini daha ince sürüp dudaklarınızı daha ince gösterebilirsiniz.

Dudaklarınız inceyse ve kalın görünmesini istiyorsanız dudak kalemini biraz daha dışardan çekin ve dudaklarınızı daha dolgun gösterin.

Dudaklarınızda kullanacağınız rujun rengiyle uyumlu bir dudak kalemi kullanmalısınız. Rujunuzla zıt renkte dudak kalemi kullanmak kötü bir görüntü ortaya koyacaktır.