Dondurma Denilince Akla…

Dondurma Denilince Akla…

Meşhur Organik Dondurma

Dondurma şüphesiz ki hepimizin yaz aylarında vazgeçemediği bir yiyecek. Yazın sıcağında serinlettiği kadar lezzetiyle de her zaman başımızın üstünde yeri var. Birçok çeşidi de mevcut. Karadutlusu, limonlusu, çikolatalısı, kavunlusu, mandalinalısı derken hangisini seçeceğimize yönelik kafa karışıklıkları da olmuyor değil.

Yaz aylarının vazgeçilmez mekanlarından biri olan Bodrum’da her çeşit dondurmayla karşılaşmak mümkün. Her meyvenin dondurmasını kolayca bulabiliyoruz. Tabi dondurma seçerken de en önemli unsurlardan bir tanesi katkı maddesiz olmasıdır. İçerisinde katkı maddesi olan dondurmalar tadından hemen anlaşıldığı gibi midemize dahi dokunabiliyor.3a0772443a0739141292a5429b952fe6_24-07-14_1406208435Yolu Bodrum’a düşüp sıcaktan bunalanlar Bodrum Bitez Dondurmacısı’na gidebilirler. Bitez Dondurmacısı’nda birçok çeşit var. İlk olarak 1995 yılında Bitez köy meydanında Mehmet, Ahmet, Ramazan İhtiyar Kardeşlerin açtığı Bitez Dondurmacısı lezzeti keşfedilince de büyümeye başlamış. Organik meyvelerden elde edilen dondurmalarda hiçbir katkı maddesi yok. Aynı zamanda büyük bir hijyenik koşullarda ve titizlikle üretim yapılıyor. Sadece yaz aylarında değil 12 ay boyunca dondurma yiyebilirsiniz. Dondurma yanında waffle ve tatlı ürünleri de zengin bir yelpazeye sahip.

Kısa zamanda çok hızlı bir büyüme gösteren Bitez Dondurmacısı’nın birçok şubesi kuruldu. Üretim hala Bodrum’da fakat İstanbul’un çeşitli semtlerinde de şubeleri var. Bodrum Marina’daki şubesi genellikle kalabalık oluyor. Ama dondurmanızı hemen alıp çıkıp şöyle Marina’da tur atarak yiyebilirsiniz. Karadutlusunu almayı unutmayın. Zaten hangi çeşidini deneseniz mutlaka memnun kalacaksınız.43773770_ny0sht0cposh9dfas_1e8sl4wnjb7fronemxrtkx7zq