Doğru saç rengine karar vermeli!

Doğru saç rengine karar vermeli!

Saç renginiz öncelikle tarzınızdır bu nedenl sizi doğal göstermek zorundadır. Saç renginiz konusunda seçici olmak, zor karar vermek kadar doğal birşey daha olamaz. Güzel görünmenin öncelikle doğal görünmek demek olduğunu bilmeli, hayatınızı bu anlamda kendinizi güzel hissederek, güzelleşerek yaşamak istiyorsanız saç rengi seçiminde önerilerimize mutlaka kulak vermelisiniz.

Kumrallara her renk yakışır yalanına inanmayın!

Platin sadece beyaz tenli hanımların tercih etmesi gereken bir renk bunun dışında esmer hanımların kesinlikle kızıl tercih etmemesi gerekiyor. Çünkü esmer hanımlar kızıl saç rengini tercih ettiklerinde ışığı tamemen red etmiş oluyorlar. Bunun yerine daha toprak tonlarını, kızıllık isteniyorsa mutlaka soğan kabuğu formunda renkler kullanabilirler.

Saç renginiz ile mutlaka kaç renginiz uyumlu olmalı

Saçlarınızı boyattığınızda mutlaka kaşlarınızı da kırdırtmanız gerekir. Özellikle fondoten seçiminizde saç renginizle uyumlu olduğunda, ten rengniz ile saç renginizi uyumlu hale getirebilirsiniz.

Saçlarınızı dönem dönem kestirerek boya nedeniyle yıpranan saçlarınızın canlanmasını sağlayabilirsiniz. Saç renginizi korumak için saç koruyucu saç maskeleri ile rutin bakımlar yapmalısınız.

Kızıl sadece kumral hanımlar için idealdir, esmer hanımların saç rengi konusunda seçenekleri kısıtlıdır. Çikolata tonları idealdir.