Doğal güzelliğinizi koruyun

Doğal güzelliğinizi koruyun

Kadınların en büyük hatası natural güzelliği değil, makyaj güzelliğini önemsiyor olması. Kapatıcı kullanmadan ruj ve kalemle yapılan makyajın kadını daha güzel gösterdiğini bilmelisiniz. Bunun için cildinizin kapatıcıya ihtiyacının olmaması gerekiyor. Dolayısı ile cildinizin mükemmel olması önemli. Bu açıdan cildinizin neye ihtiyacı olduğunu bilmeli, yaz döneminde cildinizi nasıl belsemeniz gerektiğine özen göstermelisiniz. Güneşin zararlı etkilerinden uzak durmaya çalışarak özellikle güneşin yaşlandırıcı etkisinden uzak durarak yaz dönemini avantaja dönüştürebilirsiniz.

Bronzlaşmayı başarmak gerekiyor!

Hemen yanıp hemen soyulmanın cildiniz için zarar verici olduğunu bilmelisiniz. Çünkü yaz dönemi boyunca yanıp soyulursanız taze derinin güneşten daha kolay etkileneceğini ve dolayısı ile çok daha zor bir koruma gerektiğini bilmek önemli. Bu nedenle yazın ilk günlerinde güneşe çıkarkan sürelere dikkat etmeli, zamanı arttırarak cildinizi güneşe hazırlamalısınız.

Soyulmamak içinse cildinizi düzenli nemlendirin!

Cildinizi her gün, ger gece uygun bir nemlendirici ile E vitamini içermesi önemli, nemlendirin. Böylece cildinizin soyulmasını engellemiş olursunuz. Cildiniz soyulmadığı için bronzluğunuz kalıcı olacaktır.