Doğal ağrı kesiciler nelerdir?

Doğal ağrı kesiciler nelerdir?

Çok sık ağrı kesici kullanmıyorum demeyin, haftada 3 kere kullanıyor olmak yeterince fazla.

Böbreklerin çalışmasını bozabilir. Beyninizin sağlığını etkiler, uzun sürede duyma problemlerini yaşamanıza neden olabilir. Haftada 3 kereden fazla ağrı kesici kullanılması ciddi şekilde işitme kayıplarına neden olmaktadır. Ağrı kesici kimyasaldır. Ancak doğal ağrı kesicileri kullanmak gerekir.

Zerdeçal doğal bir ağrı kesicidir, mide için.

Zerdeçal baharat dünyasının altınıdır. Kuru olarak tüketmelisiniz. Mide ağrılarında ve depresyon durumlarında zerdeçal kullanabilisiniz. Toz zerdeçalı yemeklerinize katabilirsiniz baharat olarak. Demleyerek çayını yapabilirsiniz. Tadı kötü değil fakat kokusu keskindir. Tazesini öneren uzmanlar havuç formunda bir meyve. Taze zencefilin kabuklarını soyarak rendeleyerek salatalara ekleyebilirsiniz. Özellikle huzursuz bağırsak sendromunda ve tüm bağırsak problemlerinizi %50 oranında azaltan bir besindir. Mide ağrıları için mide ilaçları değil, zerdeçalı tercih edebilirsiniz.

Zerdeçal kan şekerinde ciddi düşme yapar, şeker ilacı kulanan şeker hastalarının zedeçaldan uzak durması gerekir. Şekerin ciddi şekilde bir anda yüksek oranda düşmesi sağlık probleminizi arttıracaktır.

Tane karabiber de doğal bir ağrı kesicidir

Karabiber sadece acılık vermiyor. Araştırmalar gösteriyor ki eklem yüzlerindeki kıkırdakların zamanla deforme olması ciddi ağrı verir. Piperin bu kıkırdakların yıpranmasını azaltıyor. Karabiberin içerisinde bulunan piperin 2013 yılındaki bir araştırmaya göre eklem ağrılarını azaltan bir ürün olarak karşımızda.

Karabiberi yemeklerinizden eksik etmemelisiniz.