Detoks Zamanı!

Detoks Zamanı!

Narlı, Zencefilli, Limonlu Su

İçerisindeki meyveler ve vitaminler bakımından oldukça önem taşıyan aromalı sular günlük yaşamınızda kolayca hazırlayıp tüketebileceğiniz tariflerden. Daha çok detoksta da kullanılan aromalı suları her mevsimin meyveleriyle rahatça hazırlayabilirsiniz.

Ev ziyaretlerinde dostlarınıza sunabileceğiniz gibi partilerde, yılbaşlarında özel günlerde de farklı bir sunumla harika gözükebilir. Sizler için narlı olanı seçtik.

Malzemeler

1 adet narın yarısı

1 taze zencefilden 3-4 dilim kesilmiş zencefil

1 adet limon (sarı ya da yeşil olabilir.)

Buz küpleri

narlı su

Yapılışı

Burada ilk önemli adım narın parçalarını iyi çıkarmaktır. Bunun için bir narı ortadan ikiye bölün ve yarısını kase içerisine üzerine kaşık yardımıyla vurarak tanelerin dökülmesini sağlayın. Dökülen taneleri kavanoza ya da sürahiye alın. İnce ince dilimlediğiniz limonları da sürahiye ekleyin. Ardından dilimlediğiniz zencefilleri de üzerine ekleyin. İsterseniz zencefili rendeleyedebilirsiniz. Son olarak üzerine su ve buz küplerini ekliyoruz. İçerisine isteğinize göre nane de koyabilirsiniz. Aromalı suyumuz hazır! Günün her saati keyifle tüketebilirsiniz. Aynı zamanda mataranıza alıp ofise de götürebilirsiniz.