Deliryum nasıl bir hastalık? Belirtileri neler?

Deliryum nasıl bir hastalık? Belirtileri neler?

Deliryum ve demans birbiri ile benzeşen özelliklerde olan sinir hastalıklarıdır. İkisini birbirinden ayırmak için net çizglir vardır. Örneğin, deliryum olduğunda aniden olur, kısa sürer ve dikkat dağınıktır. Demans ise bu belirtilerin uzun süre olması, uzun süredir varlığını hissettirmesi şeklindedir. Kendinizi dünyadan soyutlanmış hissedersiniz. Yapacak bir şey bulamaz, amaçsızlaşırsınız. Deliryumun bir diğer nedeni de birden bide düşülen boşluktur. Yoğun bir çalışma döneminin ardından tatili abarttığınızda deliryum olma ihtimaliniz de artar.

İşkolik insanların rutin hastalığıdır!

İnsan ruhu çalışkandır fakat fazla yüklendiğinizde deliryuma kadar gider. Birden boşluğa düşmek, bir anda çalışmaları durdurmak kişinin bilinç altında kendisini gereksiz hissetmesine neden olur.

Öğrencilerin, sınav maratonuna hazırlanan yoğun tempoda çalışan kişilerin ve iş hayatında çok fazla aktif olan kişilerin kıskacında olduğu bir hastalıktır. Konuşma, uyku, farkındalık bozukluklarının bir göstergesi olarak tedavi edilmesi gereken bir rahatsızlıktır.