Dağ Evinde Gibi Hissedin: Wooden

Dağ Evinde Gibi Hissedin: Wooden

Wooden Stili

Evinde dağ evi havası vermek isteyenler, doğanın eşsiz güzelliklerini evinde yaşamak isteyenler için wooden tarzı tam size göre!

wooden stilini evinizde yaşatın

Daha çok dağ evleri dekorasyonlarında tercih edilen bu stil, artık hemen hemen her evde yaygınlaşmaya başladı. Vintage tasarımlarla da zenginleşen bu dekorasyonda samimiyet olmazsa olmazlar arasında.

Toprak tonlarının ve yeşilin hakim olduğu bu stilde doğanın her türlü yansımasını görmek mümkün. Aynı zamanda kış esintisi sağlayan tasarımlarla zenginleştirilen woodenda şömineler büyük önem taşıyor. Bu konsepte uygun ham ahşap aksesuarlarının da kullanıldığı takdirde ortaya çok güçlü bir görsel şölen çıkıyor.

Loş bir ışık sistemiyle oldukça uyumlu olan wooden, kahve kitap ve battaniye üçlüsüne oldukça uyum sağlıyor. Daha çok geniş evler için kullanabileceğiniz bu stili küçük odalarda da yaratmanız mümkün. Toprak tonlarını kullanabileceğiniz kadar sıcak bir hava yaratmak için kızıl, mürdüm, turuncu ve sarı tonlarıyla da uyum yakalayabilirsiniz. Aynı zamanda kullandığınız aksesuar ve mobilyaların da modası geçmeyeceği için zamansız ürünler kategorisine giriyor.

Bu konsepte geniş ve büyük bir alana yayılan kitaplıklar, okuma köşeleri ve rahat kullanıma sahip olan mobilyalar sizin için ideal. Cam kenarına yerleştirdiğiniz koltuklardan şömine sıcaklığı ile yağmurun ve karın yağışını seyredebilirsiniz.

İlk bakışta pahalı bir konsept gibi görünse de ekonomik dokunuşlar yapılarak da çok güçlü bir etki yaratabilirsiniz. Özellikle vintage parçalar edinebilirsiniz. Zamanın izlerini taşıyan çerçeveler, aynalar, askılar ve raflar wooden stilini güçlendirecektir.

Döşemelik kumaşlar ve halılar da büyük bir önem taşıyor. Özellikle hayvan postları, salaş kilimler dikkat çekici ögeler arasında. Mobilyalarda ise masif kullanımı oldukça yaygın. Koltuklarınızın üzerine atacağınız polarları da bu stilde kullanabilirsiniz.

Sonbahar ve kış dekorasyonlarında ön plana çıkan woodenda samimiyeti yakalayabilirsiniz. Loş ışıklar ve şömine sıcaklığı içinizi ısıtacaktır. Yanına bir de kahve ve kitap seramonisi eklenince değmeyin keyfime!