Cinselliğin Altın Kuralları

Cinselliğin Altın Kuralları

Cinselliğin Altın Kuralları Nelerdir?

Sağlıklı ve mutlu bir cinsel yaşam için yapılması gereken çok şey var!

Konuşun

Partnerinizle cinsel ilişkinizi konuşun, paylaşın. Yaşadığınız sorunları istemediklerinizi, beklentilerinizi anlatın. Bu birbirinizi anlamanızı daha da kolaylaştıracaktır. Eğer sorunlu bir cinsel ilişkiniz varsa bu adım çok önemlidir.

Sağlıklı Beslenin

Her şeyin başı sağlık. Vücut sağlığınız ve cinsel sağlığınız için iyi beslenmeye önem verin. Beslenme alışkanlığınız da cinsel yaşamınızı etkiler. Sigara, alkol, kafeinli içecekler cinsel sağlığınızı olumsuz etkiler. Sinir sisteminiz ve organlarınızın düzenli çalışması için beslenmenize dikkat etmelisiniz.

cinsel sağlık

Kendinize Güvenin

Çiftlerin ilk olarak birbirini tanıması gerekir. Bazı psikolojik problemler de ilişkiye yansıyabilir. İlk olarak kendi istek ve arzularınızın farkına varmanız ve kendinize güvenmeniz gerekir. Çekingen olmayan bir ilişkinin cinsel sağlığı da üst düzeyde olur.

Ön Sevişme

Ön sevişmeye zaman ayıran çiftlerin cinsel sağlıkları da fazla olur. Bu, kadınların ve erkeklerin isteklerinin doruğuna ulaşmasını sağlar. Bunun için mutlaka ön sevişmeye zaman ayırmalısınız.

Temas

Birbirinize dokunun. Ellerinizi iyi kullanın ve eşinizin vücudunu iyi tanımaya çalışın. Özel noktalara temas etmekten kaçınmayın.

Konsantre

Konsantre olmak sağlıklı bir cinsel yaşamı beraberinde getirir. Odak noktalarınızı farklı yerlere yerleştirmeyin. Dikkatli olun, konsantre olun.