Çay Sevenlere Özel

Çay Sevenlere Özel

Çay Çeşitliliğine Yeni Bir Soluk

İstanbul’un kalabalıklığından uzaklaşıp gün içinde sakin ve ev ortamı olan bir yer arıyorsanız önerimize mutlaka göz atın.

Türkiye’de yüzyıllardır çay içiliyor ve çay en vazgeçilmez içeceğimiz olmaya da devam ediyor. Klasik bir çay klasik bir çay bardağında gün içinde yudum yudum büyük bir zevkle içiliyor. Son yıllarda da çay çeşitleri oldukça revaçta. Meyveliler, baharatlılar, tütsülenmiş olanları gibi oldukça fazla çeşit var. Bu çeşitlerin tatlarına bakmak artık çok kolay. İstanbul’un birçok noktasında çay konseptli kafeler kurulmaya başladı. Sizler için ilk şubesi Karaköy’de açılan ve çay çeşitlerini sunmada göz bebeği olan Karaköy Dem’i mercek altına aldık.dem-karakoy-un-kis-icin-ozel-cay-harmanlari-hazir-5388635_3682_o

Tarihi bir binada Eylül 2015’te açılan Karaköy Dem, o günden bu yana hizmet vermeye devam ediyor. Mimarisine uygun bir tasarımla beraber sizleri ev ortamına götürüyor. Ev rahatlığında çeşit çeşit çay içme imkanı bulabiliyorsunuz. Çay çeşitleri ise şöyle: Türk çayı, beyaz çay, yeşil çay, oolong, siyah çay, tütsülenmiş çay, pu-erh çayı, kırmızı çay ve bitki çayları. Bunun yanında yaz aylarında buzlu çayların tadına da bakabilirsiniz. Çayını tek içmek istemeyenler için ise kahvaltı çeşitleri, özgün ve yöresel tatlılar, çeşitli atıştırmalıklar da var.Fiyatlara gelince; çaylarınızı demlik ya da bardak şeklinde isteyebiliyorsunuz. Demlik olarak istemek her zaman daha avantajlı. Özellikle arkadaş grubunuzla gittiyseniz harika olabilir. 15-25 TL arası değişen bir fiyat aralığı koyabiliriz. Ortalama bu kadar fiyatla masadan kalkmanız mümkün.

Pişmaniyeli Ayva Tatlısı

Pişmaniyeli Ayva Tatlısı

 

Sofistike bir ortam ve ev sıcaklığını yaşamak isteyenler için Karaköy Dem iyi bir seçenek. Arkadaşlarınızla ailenizle rahatça gidebilir, keyifli vakit geçirebilirsiniz. Bu tarz mekanların artmasını ümit ediyoruz. Hem rahat hem lezzetli!