Çalışma odası ve oturma odası dekorasyonunda yang!

Çalışma odası ve oturma odası dekorasyonunda yang!

Çalışma odası yang ister!

Çalışma odanızda, masa ve sandalyenizi kapıya bakacak şekilde yerleştirmeniz tüm odaya hakim olduğunuz hissini yaratacak, bu da size herhangi bir çalışma yaparken güven duygusu verecek ve üzerinizde pozitif bir enerji oluşturacaktır. Odanızda kullanacağınız kırmızı ve turuncu renkli detaylar yahut aksesuarlar, size enerji verecek, daha verimli çalışmanıza olanak sağlayacaktır.  Ayrıca, pencereyi arkanıza almamalısınız. Işık, odaya herhangi bir engelle karşılaşmadan girebilmelidir. Eğer odanın dizaynı buna izin vermiyorsa, pencere panjur, perde gibi şeylerle kapatılmalı ve ışığa engel olan detaylar, baştan elimine edilmelidir.

Tüm aile için huzur: oturma odası

                Oturma odasında kullanılacak olan keskin hatlı mobilyalardan kaçınmalı ve kesinlikle sade materyaller tercih etmelisiniz. Her açıdan görülebilecek renkli resimler yahut bitkiler odadaki pozitif enerji akımını hızlandıracaktır.

Sakinlik ve sadelik huzur dolu bir uykuyla birleşecek: yatak odası

                Yatak odanızın, evin arka taraflarında, az ışık ve ses alan bir yerde olması gecelerinizi huzurlu kılacak ve pasif enerji akımını destekleyecektir. Nevresim, çarşaf gibi malzemelerin tek renkte olması sadeliği pekiştireceğinden her türlü abartı ve ihtişamlı ayrıntıdan vazgeçilmelidir. Su ya da su içeren herhangi bir eşya yatak odasında bulundurulmamalı ve tek bir aydınlatma kaynağı kullanılmalıdır.

Bu yazımızda günlük hayatın karmaşasıyla yeterince stresli hale gelen sizler için huzur dolu bir ev oluşturmanın yollarından bir tanesi olan feng shui ev dekorasyonunu inceledik. Kimileri için batıl inançtan öteye gidemeyen bu dekorasyon modeli, aslında denemeye değer.