Burun Gözeneklerine Son

Burun Gözeneklerine Son

Burun Gözeneklerinden Nasıl Kurtuluruz?

Özellikle yağlı ciltlerde görülen burun üzerindeki gözeneklerin çok açık olması, siyah noktaların olması ve sürekli yağ, kir birikiminin yaşanmasıdır. Bu tarz problemleri çözmek için uzman bir estetisyenden yardım alabileceğiniz gibi evde kendiniz de birtakım önlemler alabilirsiniz.

Gözenekler gün içinde açık olduğu için şehrin kirli havasından dolar ve yağlanma yapar. Gözeneklerin içine dolan kirler zamanla siyah noktaya dönüşür. Biriken bu kirler pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı engeller. Makyaj yaptığınızda da bu alanda pürüzlü bir görüntü oluşur ve kötü gözükür.duş almak

Ilık bir su ile duş almak her zaman işe yarar. Soğuk su gözenekleri küçülteceğinden yağı daha çok içine çekecektir. Temizleme aşaması için ılık su ile duş almak ve burun içerisindeki yağları çözmek önemlidir. Ya da bir buhar makinasına sahipseniz yüzünüzü koyabilir ve o şekilde de temizleyebilirsiniz. Daha sonra en basit şekliyle burnunuzu sıkarak gözeneklerin içinden çıkan yağ katmanlarını alabilirsiniz. Eğer bunu yapmak istemiyorsanız yağlı ciltler için önerilen kil maskesini yapabilirsiniz. Ardından yüzünüzü yıkayıp burun bölgenize buz uygulaması yapabilirsiniz. Böylece gözeneklerinizi sıkıştırmış olursunuz.

burun gözenekleri

Günlük bakıma gelecek olursak makyaj temizleyicilerle ya da makyaj temizleme sütleriyle makyajınızı temizledikten sonra yağlı ciltler için uygun olan losyonlarla, yıkama jelleriyle yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Günlük olarak bu temizlik işlemlerini yaparsanız burun gözenekleriniz düzene girecektir. Diğer bir işlem ise haftada 2 kere peeling uygulamaktır. Özellikle burnunuza dairesel hareketlerle uygularsanız daha çok işe yarayacaktır. Artık daha temiz bir burnunuz ve cildiniz var. Dikkatli ve düzenli bir uygulamanın sonunda istediğiniz sonuca kavuşacaksınız.