Burcunuza Göre İzlemeniz Gereken Filmler

Burcunuza Göre İzlemeniz Gereken Filmler

Hangi filmi izlesem diye düşünüyorsanız artık burcunuza uygun bir film türü seçebilirsiniz!

Kova

Kovaların en çok hoşuna giden film türü büyük bütçeli ve görsel efektlerle dolu bilim kurgu filmleridir. Robotlar, uzay gemileri ve konuşan bilgisayarlar ilgilerini çeker çünkü kendileri de birer mucittir.

Film Önerisi: 2001 yapımı Bir Uzay Destanı

2001_a_space_odyssey_screenshot_1920x1080_9

Balık

Balıklar en romantik ve hayal dünyaları güçlü burçtur. Fantastik filmler tam da onlara göredir. Özellikle bir aşk hikâyesi ve periler, denizkızları ya da kurt adamlar varsa…

Film Önerisi: 2007 Yapımı Yıldız Tozu

18ymk0ypjtm3wjpg

Koç

Koç burcu savaş gezegeni Mars tarafından yönetilir. Koçlar en çok dövüş sanatları içeren, macera-aksiyon filmlerinden hoşlanırlar. Özellikle başrolde güçlü bir kadın kahraman varsa ya da film tarihi veya kurgusal bir filmi anlatıyorsa koçlar o filme bayılacaklardır.

Film Önerisi: 2014 Yapımı Lucy

scarlett_johansson_as_lucy-wide

Boğa

Boğalar kuralları anlamaktan hoşlanır ve pragmatiktirler. Bir süreç anlatan detektif ve suç filmleri hoşlarına gidecektir. Özellikle de başroldeki dedektifin duygusal bir arka planı varsa… Başka bir seçenek ise Orta Çağ’da geçen filmler olabilir, şatolar ve dönemin kıyafetleri ilgilerini çekecektir.

Film Önerisi: 1971 Yapımı Kanunun Kuvveti ya da 1986 Yapımı Gülün Adı

bent-cops-french-connectionthe-name-of-the-rose-main-review

 İkizler

İkizler burcu farklı, yeni ve modern olana ilgi duyar. Deneysel, hayal gücünü zorlayan görüntüler ve olağanüstü renkleri olan her yapım hoşlarına gidecektir.

Film Önerisi: 2014 Yapımı I Origins ya da 1982 Yapımı Koyaanisqatsi

i-origins-anatomy-videoSixteenByNine600 Scene-from-Koyaanisqatsi--007

 Yengeç

Yengeçler kaliteli bir acıklı-dokunaklı filmden hoşlanırlar, çünkü hassas, duygusal ve melankoliktirler. Başrolde de ilham veren bir kadın karakter varsa değmeyin keyiflerine…

Film Önerisi: 1999 Yapımı Erkekler Ağlamaz

boys-don-t-cry-1373492793-109

Aslan

Aslanlar için burçların “Hollywood” u diyebiliriz. En yeni çıkan gişe rekortmeni filmler, kaliteli görsel efektler ve patlamalı sahneler ilgilerini çeker. Aynı zamanda animasyon filmler de çocuksu yanlarını ortaya çıkardığı için hoşlarına gidecektir.

Film Önerisi: Yenilmezler Filmleri

the-avengers-2-full-page-feature

Başak

Başaklar yardımsever, mantıklı ve realistlerdir. Sıradan bir kadının ilişkilerini inceleyen bir film ya da insan doğasının açgözlülüğün üstünden geldiği bir belgeseli severek izleyeceklerdir.

Film Önerisi: 1974 Yapımı Etki Altında Bir Kadın ya da 2010 yapımı Ben

20169355.jpg-r_640_600-b_1_D6D6D6-f_jpg-q_x-xxyxx i-am-movie-1-298820

Terazi

Terazi burcunun fil izlemekteki amacı günlük hayattan kaçmak, ilham almak ve eğlenmektedir. Bu nedenle içli bir romantik komedi ya da sanatsal hissettikleri bir günse çığır açan bir sanatçının biyografisini izlemek hoşlarına gidecektir.

Film Önerisi: 2001 Yapımı Amélie

Amelie-0609

Akrep

Akrepler gizemlidir, önsezilerine güvenirler ve hayatın gizli kısımlarını keşfetmekten hoşlanırlar. Bu yüzden en çok vampirli, zombili filmler ve hayatın en karanlık anlarına bile mizah sokmayı bildikleri için karanlık komedi türü hoşlarına gidecektir.

Film Önerisi: 1987 Yapımı Kasabanın Cadıları

Witches-of-Eastwick

Yay

Yay burcu seyahat etmekten ve yeni yerler keşfetmekten hoşlanır. En çok hoşlarına giden film türü seyahat filmleri olabilir. Aynı zamanda farklı kültürleri tanımaktan hoşlandıkları için kendi kültürlerinden farklı bir kültürü anlatan yabancı filmleri keyifle izleyeceklerdir.

Film Önerisi: 1959 Yapımı Gizli Teşkilat 

NORTH BY NORTHWEST, Cary Grant, 1959

Oğlak

Oğlaklar devam filmlerinden ve yavaş gelişen hikayelerden hoşlanırlar; çünkü detaycıdırlar ve filmde gizlenmiş her sembolü ve detayı özümsemek isterler.

Film Önerisi: 1966 Yapımı Dolar Üçlemesi, 1993 Yapımı Üç Renk Üçlemesi (Three Colors Trilogy) ya da 2013 Yapımı Snowpiercer

indir 01 snowp__140207022919