Buklelerle güzelliğinizi pekiştirin

Buklelerle güzelliğinizi pekiştirin

Saçlarda dokunulası bukleler

Yapımı kolay ve pratik saç modellerinden konuşmaya devam edeceğiz. Fakat bu yazımızda daha çok saçlarda dokunulası bukleler yaratacağız. Saçlarımız için harcadığımız vakti göz önünde bulundurursanız bu yazımız sizin de oldukça hoşunuza gidecek.

Göz Alıcı Bukleler

Eminim ki herkes saçlarında dolgun güzel bukleler görmek ister.  Ayrıca bu bukleler iki üç gün kadar bozulmazsa çok daha iyi olacaktır. Bunun için yapmanız gerekenlere gelecek olursak; öncelikle orta sertlikte saç spreyi kullanmanız daha iyi olacaktır. Sonrasında saçlarınızı ikiye ayırarak arkada tel toka yardımıyla birleştirin.  Arkada topladığınız saçlarınızın alt kısmından biraz saç bırakın ve bu saçları iki ayrı parça olarak yuvarlak maşa ile dalgalandırın. Fakat dikkat etmeniz gereken konu bu işlemi yaparken maşanızı döndürmeniz ve saçları maşaya sararken birazcık gevşek tutmanızdır.  Şimdi iki omzunuzdan dökülen iki parça bukleli saçınız var.
Bu aşamalardan sonra arkadan topladığınız saçınızı açın ve ensenizin üzerinden bir tutam daha saç bırakarak biraz daha yukarıdan tekrar saçlarınızı toplayın. Ardından topladığınız saçların altında bıraktığınız saçlarınıza maşa ile aynı işlemi uygulayın. Bu şekilde parça parça maşa ile buklelendirdiğiniz saçlar nihayetinde çok şık bir görüntü ortaya çıkaracaktır.

Düz Maşa İle Nasıl Yapılır?

Pek çoğunuzun aklına gelen ilk soru yuvarlak değil düz maşası olanlar bu bukleleri nasıl elde edeceğidir. Bu konuda yapmanız gereken terk şey ise düz maşanızla bu işlemi yaparken maşanızı alttan değil üstten yani maşanın tuttuğunuz yerinin yukarda olması. Düz maşa ile yuvarlak arasında farklar olacaktır ama biraz hayal gücü ve el becerisiyle kısa zamanda saçlarda dokunulası bukleleri hızlı ve çok daha başarılı bir şekilde yapabilirsiniz.