Bu Masa Çok Romantik

Bu Masa Çok Romantik

Romantik Akşam Yemeği İçin Ne Yapmalıyım?

Romantik akşam yemeklerini kim sevmez, kim istemez ki?  Siz de Böyle bir hazırlık içine girmek istiyorsanız ve bunun için yardım arıyorsanız, çok doğru yerdesiniz? Bu yazımızda sizin için, romantik akşam yemeği nasıl hazırlanır, nelere dikkat edilir güzelce araştırdık…

Loş ve sıcak bir ortam

Evet, doğru mumlar! E, biliyorsunuz ki loş bir ortam denildiğinde akla ilk gelen mumlar oluyor. Onlar romantik ambiyansın olmazsa olmazları. Küçük mumlarla etrafı aydınlatabilirsiniz. Hazırlayacağınız masada küçük mumlar tercih etmek istemezseniz de, şamdana mutlaka evet demelisiniz…

Güzel koku

Kokulu mumlarla hem aydınlatmayı hem de güzel koku işini bir arada çözebilirsiniz. Kokulu mum tercih etmeyenler içinse tütsü oldukça iyi bir seçenek olabilir. Manolya ve vanilya kokusu romantik bir akşam yemeği önerileri için kesinlikle uygun bir seçim.

Şarap

Romantik bir akşam yemeği Şarapsız olur mu bilemedik… Romantizmin baş tacı kırmızı şarap güzel bir tercih olur ama sevmiyorsanız beyaz şarap da tercih edebilirsiniz.

Yemek menüsü

Yemek menüsüne mutlaka et yemeği eklemelisiniz. Şarap ve et bütünlüğü artı bir de romantizm mükemmel bir akşam geçirmeniz için garantidir. Et yemeğinin yanında patates püresi ya da patates kızartması yapabilirsiniz. Kırmızı yeşil ve sarı renklerde biberlerden sote yaparak görsel bir şölen sunabilirsiniz. Salata, meyve, kuru yemiş tabaklarını da unutmayın.

Masanızda mutlaka çikolata bulundurun.

Müzik

Ortak dinlemekten keyif aldığınız hafif bir müzik eşsiz seçim olabilir. kemanın ve ya piyanonun ağırlığını hissettirdiği müzikler ortamı daha da yumuşatacağı için tercih edilebilir.

Masa Düzeni

Alışılagelmiş yemek masası görünümünden uzak şık ve asil bir masa kurmaya özen gösterin. Masayı çok fazla aksesuarla boğmamaya gayret edin. Mumlar ve güzel bir çiçek yeterli olabilecektir.