Bu 5 “Sağlıklı” Yiyeceğe Dikkat Edin

Bu 5 “Sağlıklı” Yiyeceğe Dikkat Edin

Bu Yiyecekler Çok Da Sağlıklı Değil

Diyet yaparke ya da sağlıklı beslenmek için tercih edilen bu yiyeceklere dikkat edin.

Granola

Granola son zamanlarda moda olan “diyet” yiyeceklerinden olsa da aslında içindeki malzemeler nedeniyle oldukça yüksek kalori değeri taşıyor çünkü sağlıklı yağlardan geliyor olsa bile yağ oranı çok yüksek.

Meyve Suları

Gerçek meyvelerden yapılıyor olsa bile, meyve suları çok fazla şeker içeriyor. Kilo vermek isteyenler için meyvenin kendisini yiyerek hem vitaminleri almak, hem de tokluk hissi yaratmak daha iyi bir seçenek olacaktır.

Organik Kurabiye ya da Bisküviler

Gerçekten organik malzemelerden yapılmış olsa bile onlar hala büskivi ve yüksek karbınhidrat değeri taşımakta! Bu nedenle diyet yapanların uzak durmalarında fayda var. Ayrıca sağlık açısındanda şeker oranı çok parlak değil.

Diyet Gazlı İçecekler

Kalorilerinin olmaması bu içeceklerin sağlıklı olduğu anlamına gelmez. İçindeki yapay tatlandırıcıların sağlığımız açısından riskleri hala araştırılmaktadır.

Donmuş Yiyecekler

Donmuş yiyecekler ne kadar kalori almak istediğinize dikkat etmeyi planlıyorsanız iyi bir opsiyon gibi görülebilir. Ancak donmuş yiyecekler genellikle yapay tatlandırıcılar ve kimyasal maddeler içerir ve en önemlisi sizi gerçekten doyurmak yerine, doygunluk hissiyatı yaratır.