Bir Kadın Bunları Söylüyorsa, Yalan!

Bir Kadın Bunları Söylüyorsa, Yalan!

Her insan hayatının pek çok noktasında yalan söyler. Söylemiyorum diyene de elbette inanmayız. Küçük yalan büyük yalan fark etmez. Yalan yalandır!

Peki, kadınların en çok yalan söyledikleri noktaları sizlerle paylaşsak? Bu yazıyı okuyan kadınlar eminim ki maddelere göz attıklarında, evet bu tarz yalanlar söylemiştim diyecekler. Erkekler okuduğunda ise, acaba? Diye düşünmekten kendilerini alamayacaklar. Sizi daha fazla bekletmeden yazıma geçiyorum. Bakalım kadınların en klişe yalanları nelermiş?

BEN SANA GÜVENİYORUM!

Ta ta ta taa!

Bu çok inandırıcı bir yalan değil mi sizce de? Erkek arkadaşına yüzde yüz güvenen bir erkek olduğunu hiç sanmıyorum. Belki yüzde 99.9 ama yüzde yüz değil! Kadın her zaman şüphecidir. Erkek arkadaşının hal ve hareketleri güven yüzdesiyle doğru orantılıdır. Mesela şüpheli her hareket yüzdeyi aşağıya çeker. Kadınlar güvensizlik üzerine neler inşa ederler biliyor musunuz siz!

Bana nasılsa güveniyor diye sakın rahatlamayın! Bir hatanızda kuşanıverirler silahlarını bakakalırsınız. Sonra kekeleyip “ha-hani, ba-bana gü-güveniyordun” diye kalakalırsınız maazallah!

Kadın dedin yüzde yüz güveniyormuş gibi yapar sadece, bunu unutmayın!

BU ZAMANA KADAR SENDEN İYİSİNE RASTLAMADIM

Rastlamıştır, rastlamıştır! Tabi bu tüm kadınlar için bahsettiğimiz bir yalan değil. Çoğu kadının bu yalana başvurduğu da bir gerçek ama. Sanırsınız ki eski sevgilileri Darth Vader. Neyse, partnerini mutlu edebilmek için bazen kadınlar başvururlar böyle yalanlara. Hiç gerek yok bence ama, işte…

Gerçi erkekler de mutlu oluyor böyle cümleler duyunca gerçekten. Önemli falan hissediyorlar.

BEN ASLA ÖYLE TELEFON KURCALAYAN KIZLARDAN DEĞİLİM!

Yapma ama bunu işte! Bu kadınların ruhunun en derinliklerinde bulunan bir dürtüdür. Hiçbir kadın yoktur ki bu dürtünün esiri olmasın ya da onun sesine kulak vermesin. Bazıları dizginliyordur falan belki ama sonuçta var! o istek, o arzu, o heyecan! Bir karıştırsam neler göreceğim belki diye aklı sürekli meşgul eden düşünceler yığını. Vücutta salgılanmaya başlayan adrenalin hormonunun heyecanıyla hiç mi yapmadınız bunu yani!

Kadın olmak meraklı olmak demektir. Kadın olmak o telefonu kurcalamak demektir. Gayet masumane yani!

(bunu psikopatlık seviyesine taşıyanlar için tedavi öneriyorum. O kadar da yapmayın canım! Bilgisayarına gireyim, telefonuna bakayım, maillerini kurcalayayım, takip edeyim, sosyal medya hesaplarını ele geçireyim. Yapmayın canım, yapmayın tatlım!)

CANIM BENİM SENİN DÜŞÜNMEN YETER

Yetmez! Çok tatlı bir yalandır kendisi ama ‘yalan’ sonuçta… bir örnekten ele alalım. Kadının doğum günü diyelim. O gün sabah kalkmış, nasıl heyecanlı, nasıl mutlu! Onun günü. Dünya o gün sadece onun etrafında dönüyor. Türlü beklentiler içinde. Sevgilim acaba ne yapacak benim için diye düşünmekten iki gündür uyuyamamış. Neyse girmiş duşuna, sürünmüş kokularını, giyinmiş güzel güzel, beklemekte… Sonra bir telefon ve ya bir mesaj, doğum gününü kutluyor sevgilisi. Güzel güzel sözler söylüyor, akşam yemek yerim deyip kapatıyor. Kadın heyecanlı zaten hazırlanmış kaç saat öncesinden. Kalkıyor gidiyor, kuru kuru bir yemek sonra güle güle… E, hani sürprizler? Hani prenses gibi hissedecektim bugün? Hediyeyi verirken size demiş ki “daha iyilerini almak isterdim” siz de demişsiniz ki “düşünmen yeter” yetmez işte arkadaş. Konu hediye değil ki, almasan da olur. Ama biraz yaratıcı ol biraz özel hissettir. Ne bileyim farklı bir şeyler yap. Ama nerdee!