Başarılı İnsanların Uyumadan Önce Yaptığı 9 Şey

Başarılı İnsanların Uyumadan Önce Yaptığı 9 Şey

Uyumadan Önce Yapmak İçin Bu Alışkanlıkları Edinin

Uyumadan önce yaptığımız son şeyin, sonraki günümüzün nasıl geçeceğinde büyük bir etkisi olduğunu biliyor muydunuz? Ayrıca uykunuzun kalitesi de buna bağlıdır.

Başarılı insanlar, başarının asıl sırrının sağlıklı bir zihin ve beden olduğunu bilirler. Uyku ise ikisine de sahip olmak için en önemli şeylerdendir. Bu yüzden aşağıdaki alışkanlıkları siz de kazanmaya çalışın, başarılı insanlar işte bunları yapıyor:

Kitap Okuyorlar

Birçok uzman başarılı insanların yatmadan önce en son yaptıkları şeyin okumak olduğu konusunda hem fikir. En başarılı iş insanlarının takviminde “değişmeyen tek şey” olarak okumak var. Okuduğunuz şey kitap olmak zorunda değil, gazete dergi ya da internetten günlük haberleri takip etmek de olabilir.

“Yapılacaklar Listesi” Oluşturuyorlar

Yapılacaklar listesi oluşturmak hem yarın yapmanız gerekenleri unutmamak hem de aklınızdakileri kağıda dökerek aklınızı kurcalayarak uykunuzu kaçırmamalarını sağlamak için en iyi yöntem.

Aileleriyle Zaman Geçiriyorlar

Başarılı insanlar mutlaka ailelerine zaman ayırıyor. Eşinizle veya sevgilinizle uyumadan önce konuşmak, çocuğunuz varsa onunla ilgilenmek ya da ev hayvanınızı sevmek bu kategoriye girebilir. Hem sevdiklerinizle bağlantı kurmuş olursunuz, hem de stres seviyeleriniz azalır.

Günleri Hakkında Düşünüyorlar

Birçok başarılı insan geride bıraktıkları gün hakkında, uyumadan önce, derinlemesine düşünüyor. Yaşadıkları sorunları, günle ilgili hoşlarına giden şeyleri ve kaydettikleri ilerlemeyi gözden geçiriyorlar. Bu, onların sonraki güne şükran dolu ve pozitif bir modda başlamalarını sağlıyor.

Meditasyon Yapıyorlar

Başarılı insanlar meditasyon yapıyor. Hem rahatlıyor hem de zihinlerini boşaltarak yeni güne hazırlanıyorlar. İlla yoga yapmak ya da hareket etmek zorunda değilsiniz. Sadece gözlerinizi kapayıp, sessiz bir ortamda rahatlayarak meditasyon yapabilirsiniz.

Uykularını Planlıyorlar

Dediğimiz gibi, uyku çok önemli! Başarılı insanlar her gün aynı saatte yatağa girerek ve aynı saatte uyanarak uykularını planlıyorlar. He gün aynı miktarda uyumak uykunun kalitesini artırır ve yeni güne enerjik başlamanızı sağlar.

İşten Tamamen Kopuyorlar

Başarılı insanlar kendilerine zaman ayırıyor, uyumadan önce işleriyle ilgili hiçbir şey düşünmüyor ve yapmıyorlar. Son emaili okumasanız da olur!

Yatağa “Pozitif” Giriyorlar

Başarılı insanlar uyumadan önce güzel şeyler düşünüp, günün negatifliğini üzerlerinden atıyorlar. Geçirdikleri günün iyi yanlarını düşünmeye çalışıp, olumlu bir hava ile uykuya dalıyorlar.

Yarınki Başarılarının Hayalini Kuruyorlar

Başarılı insanlar üzerine çalıştıkları projelerin ya da görevlerin olumlu sonuçlanacağının ve başarıya ulaşacağının düşüncesiyle uykuya dalıyorlar. Bu geleceğe iyimser bakmak ve mutlu olmak için de önemli.