Bana Gözlüğünü Söyle,Sana Nasıl Makyaj Yapacağını Söyleyeyim!

Bana Gözlüğünü Söyle,Sana Nasıl Makyaj Yapacağını Söyleyeyim!

Gözlük Şekline Göre Makyaj

Diğer bütün makyaj tipleri bir yana göz makyajı bir yana. Bir kadın hiç makyaj yapmasa bile gözüne kalem çekmeden ya da rimel sürmeden dışarı çıkmaz.

Eğer gözlük kullanan bir bayansanız, size gözlük şeklinize uygun göz makyajı stili önerilerimiz var…

 

 

Çerçevesiz

Çerçevesiz gözlükte gözleriniz zaten ön planda olacağı için her zaman yaptığınız gibi bir makyaj uygulayabilirsiniz. Ama biz bu gözlüklerde doğallıktan yanayız. Bu nedenle, soft bir far ve üst kirpiklere sürülecek bir rimel yeterince dikkat çekici olacaktır.

 

kasfjsdgsDikdörtgen Çerçeve

Eyeliner’ı mutlaka kullanmalısınız. Üst göz kapaklarınızı eyeliner’la çizerek koyulaştırın ve kendinizi cazibenin kollarına bırakın. Eyeliner’a kuyruk yapıp yapmamak sizin tercihiniz. İster kısa küt bırakın, ister uzatın. Dikdörtgen çerçevenin içinde oldukça hoş görünecektir.

 

hgjfdjkPilot Çerçeve

Gölgeli bir göz makyajı işte bu gözlük için oldukça ideal bir seçim olur. Koyu renkler tercih etmeniz çok daha kadınsı görünmenizi sağlayacak ve gözleri üzerinize çekecektir. Koyu farı gölgeli bir şekilde üst göz kapağınıza uygulayın ve rimelle bu görünümü taçlandırın. Ardından aynı farı daha silik bir şekilde alt kirpiklerinize uygulayın. Alt kirpiklerde çok hafif durması gerektiğini unutmayın.

 

 

hgjjkmkmYuvarlak Çerçeve

Göz kapaklarınıza çerçeveye uygun bir far kullanın. Bu farı yuvarlayarak dairesel hareketlerle göz kapağınıza sürün. Rimeli yoğun olarak kullanın ve kirpiklerinizi iyice koyulaştırın.