Bahar dönemi ne yemeli?

Bahar dönemi ne yemeli?

Bahar dönemi kilo almamak ve aynı zamanda alerji olmamak için dikkatli beslenmek gerekir. Beslenmenizde mayalı gıdaları kullanmamanızı öneririz. Örneğin peynir ve yoğurt gibi. Bu ürünler sizi rahatsız edebilir, bahar döneminde peynir özellikle tüketilmemelidir. Daha sağlıklı seçimler yapabiliyor olmak için bünyenizi tanımanız ve buna göre davranmanız gerekir.

Bünyenize göre hareket etmek ve buna göre yaşamak, sağlıklı yiyecek seçimi konusunda en büyük yardımcınız olacaktır. Sağlıklı seçim yapabilmek içinse besinleri tanımanız gerekir.

Ne yemeli, ne yememeli!

Ne tüketmeli, ne tüketmemeli konusunda bilgi sahibi olmak için gıdaların içeriğini bilmeniz gerekir. Bahar meyvelerinin mutlaka tüketilmesi gerekir, bahar beslenmesi kesinlikle meyvelerden oluşmalıdır. Hamur işlerinden bahar döneminde uzak durmalısınız. Bol su tüketmeli ve suyunuzun içerisine elma kabuğu, tarçın, limon gibi alternatifler eklemelisiniz.

Yediklerinizi yakmaya çalışın!

Hafif şeyler tüketmeye çalışmalısınız. Akşamları güzel bir salata size yetmeli. Yemek tarifleri kategorimizde bu anlamda bahar diyetiniz için uygun tarifler bulabilirsiniz.