Badana mı yapıyorsunuz makyaj mı?

Badana mı yapıyorsunuz makyaj mı?

Güzelliğinizi kapatacak şekilde makyaj yapmanızın mantıklı olmadığını, çirkinleştirdiğini görmelisiniz. Çünkü makyaj, güzelleştirici olmak zorunda. Makyajın güzelletşirmediği, makyajın çirkinleştirdiği durumlarda karakteristik özelliklerinizi makyaj hileleri ile kaybediyorsunuz demektir. Makyaj hileleri ile bunu kaybediyor olmanın size kusursuzluk kazandırabileceğini biliyorsunuz ama güzellik?

Makyaj sizi güzelleştirmez!

Kusursuzluğun güzellik olduğunu zannetmeyin, kusursuzluk birbirine benzeyen insanlar demektir. Herkes aynı makyaj hilelerini yapıyor dolayısı ile ortaya birbirine benzeyen insanlar çıkıyor.

Ne kadar doğal o kadar güzel!

Yüzünüzde makyaj olduğunun anlaşılamıyor olması gerekir. Eğer kendinize en yakışan, sizi en doğal şekilde gösteren makyajı yapmayı başarıyorsanız gerçek güzelliği makyajla yakalayabilirsiniz. Ancak kendinizce dolaylı olarak herkesin yaptığı gibi kusurları kapatıp başka bir insan olmaya başlarsanız, makyajınız ne kadar başarılı olabilir ki?

Badana yapmayın, makyajın tadını kaçırmayın!

Gençliğinizin en büyük ışıltınız olduğunu, yüz kusurlarınızın da sizi siz yapan şeyler olduğunu yani hepsinin aslında değerli ve güzel görünmeniz, siz olmanız için gerekli olduğunu bilmelisiniz.

Badana yaptığınızda başka birine dönüşürsünüz. Bu güzel olmak değildir. Kendinizi öldürmektir.