Atkins diyeti

Atkins diyeti

Atkins diyeti sağlıklı mı?

Şu sıralar popüler olan onlarca diyet çeşidi içersinden kendinize uygun olanı seçmekte mutlaka zorlanıyorsunuzdur.Onlarca diyet çeşidi arasından en çok kullanılanlardan birisi de Atkins diyeti.
Atkins diyeti haftada kesin ve belirli bir kilo kaybı hedefi sunuyor.Haftada en az 2 kilo verdirmeyi hedefleyen bu diyet de,günlük olarak belirli bir kalori oranı içeren yağlı ürünler de kullanılabiliyor..

Aşırı kilolulara öneriler

Özellikle aşırı kilolu obez olarak sayılabilecek kişilere önerilen bu diyet Amerikalı beslenme uzmanı Atkins tarafından yapılmıştır.
Diyette şekerli ve bir şekilde şeker içeren tüm ürünlerin kullanımı yasaktır.Bununla beraber genel olarak neredeyse her diyetin ortak özelliklerinden biri olarak protein içeren ürtünlerin tüketimi serbesttir.

  • Kendinizi çok fazla aç bırakmadan karbonhidrat taşıyan ürünler dengeli bir şekilde tüketilebilir.
    Bu diyeti yapan kişilerin karbonhidrat alımı kademeli olarak düştüğü için belirgin ve düzenli bir şekilde kilo azalımı gözlenir.
    Kilo verirken vücudda olan sıvı kaybı gözlem altında tutulmalı ve buna yönelik önlemler alınmalıdır.
    Protein alımı yeterli seviyede olduğu için vücudun beyne verdiği doygunluk hissi,diyeti sürdürmeye yardımcı olacak psikolojik savaşı kazanmaya çok yardımcı olur.