Aşk Meğerse…

Aşk Meğerse…

Aşık Olmanın İlginç Etkileri

Aşk insanı ruhsal ve fiziksel olarak, olumlu ya da olumsuz yönde baştan aşağıya yenileyici özelliğe sahip tek duygudur. Aşk, sizi en mutlu insan yapabileceği gibi en mutsuz insanda yapabilecek, sevgiliyi ve nefreti bir arada barındırabilen tek şey…

Peki, aşk adına ilginç bilgiler edinmek ister misiniz?

İşte Aşkla İlgili İlginç Bilgiler!

Aşk adına yaşanmış trajikomik bir olayla başlayalım, evlilik sitesinin kurucusu olan bir adam, sevgilisi tarafından aldatılıyor hem de, onun kurduğu evlilik sitesinden bulduğu bir adamla!

Aşk bazen dostlukların katili olabiliyor. Genelde ilişkisi olan kişiler en yakın arkadaşlarıyla görüşmeyi seyrekleştiriyorlar ya da hiç görüşmüyorlar.

Sanal ortamda tanışarak evlenen çiftler oldukça fazla. Bu oran şimdilerde yüzde 23 artmış durumda…

Aşkın ruh hastalığından ayırt edilemediğini söylesek, bunu nasıl karşılarsınız? Evet, bu doğru aşk biyokimyasal olarak ruh hastalığıyla büyük benzerlik içinde…

Aşk iş hayatınızda ki verimi olumsuz etkiliyor.

18.yy dan itibaren aşk evlilikleri yapılmaya başlanmış.

Antik Yunan zamanında âşık olan kişiler, bunu belli edebilmek için elma fırlatıyorlarmış. İlginç bir aşk ilanıymış…

O kadar kötü şeyden sonra bir de iyi haber verelim. Sarılmak ağrı kesici etkisi yapıyor. Sevgilinize sarıldığınız zaman onun ağrılarını alabilirsiniz. Çünkü sinirleri uyarıcı bir etkisi olan sarılmak, sizi sakinleştiriyor.

Bu çok ilginç bir bilgi, âşık çiftler birbirlerine üç dakika boyunca baktıkları zaman, kalp ritimleri aynı atmaya başlıyormuş.