Aşk evliliğini tanır mısınız?

Aşk evliliğini tanır mısınız?

İnsanların aşık olarak evlenmek kadar doğal başka bir hakları daha var mıdır? Aşk, cinsiyete göre değil insana göre yaşanır. Eşcinsel evliliklerinin tamamı aşk evliliğidir ama heteroseksüel evliliklerin tamamı aşk evliliği değildir. Bu nedenle aşka saygısı olan herkesin özellikle eşcinsel duyguların şiddetine, aşkın bu duygular içerisinde kolay barınabildiğine inanması gerekir. Aşk, evlilik bağını güçlendiren ama bir o kadar da riske atan bir duygudur. Çünkü evlenirken mantığı bir kenara bırakmamak, mantıkla hareket etmeyi önemsemek gerekir.

Hayat değişik, farklı ve özel !

Herkesin hayat beklentisi varklı ama herkesin isteği aynı, mutlu olmak! Bu nedenle hayatınıza ciddi bir yön verdiğiniz büyük bir adım olan evlilik, aşk ve mantığın birleştiği bir karar olarak yaşanmalıdır.

Karşılığını aldığınız duygular, hayatı güzelleştiren detaylardır. Sevgisizliğin bizleri hasta ettiğini, biyolojik olarak olduğu kadar ruhen seviyle de doymaya ihtiyacımız olduğunu görmeliyiz.

Aşk evliliği neden tercih edilmiyor

Maddi gücün son derece önemli olduğu bir dünyada yaşıyoruz, sevgi para etmiyor. Ancak mutsuz evliliklerden mutsuz çocuklar dünyaya geliyor. Sevgisizleşiyoruz, bunun önüne geçmek için aşk evliliğini tercih etmeliyiz.