Artık Simitler Yok!

Artık Simitler Yok!

Yan Karın Yağlarından Kurtuluyoruz!

Düşük bel pantolonlar hayatımıza girdiğinden bu yana, vücut tiplerimizde bir değişme olduğunu eminim ki sizlerde fark etmişsinizdir. Simit görünümü diye adlandırılan yan karın yağları artık çağımızın en büyük sorunu. Hem sağlık hem estetik açıdan hayatımızı olumsuz etkileyen bu sorunu ortadan kaldırmak ise oldukça basit aslında…

Yan karın yağları, giysilerimiz üzerinden belli olur hale geldiğinde oldukça can sıkıcı olabiliyor. Bol giysiler tercih etmek zorunda kalabiliyoruz. Oysa neden özgürce giyinemeyelim?

Evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz 3 aşamalı egzersizle, istediğiniz vücut tipine sahip olabileceğiniz gibi, sağlıklı bir yaşama da adım atmış olacaksınız.

Egzersizlere başlamadan önce mutlaka vücudunuzu ısıtmalısınız. Aksi halde vücudunuz egzersizler esnasında zorlanacak ve sağlığınızı tehdit eden unsurlar ortaya çıkmasına sebep olabilecektir.

Isınma işlemi için öncelikle yerinizde sayarak hızlı adımlarla yürüyebilirsiniz. Bu hareketi yaparken de dizlerinizi kendinize doğru çekerek, yanlarınızı ve karnınızı çalışmak için ısıtabilirsiniz. 1-2 dakika boyunca bu hareketleri tekrar edin, sonrasında egzersizlere geçebilirsiniz.

 

İlk Hareket

yan karın yağlarıGörselde gördüğünüz şekilde yere uzanın.

Yan durarak, üst dizinizi biraz öne çıkarın. Yanlarınıza doğru yavaş hareketlerle mekik çekin. her hareketle birlikte nefes alıp vermeye özen gösterin.

Eğer bu hareketleri hızlı bir şekilde yapmaya kalkarsanız, çabuk yorulursunuz ve doğru nefes tekniklerini uygulayamazsınız.

Yan mekik esnasında boynunuzu zorlamamaya özen gösterin. zorlandığınızı hissettiğinizde görselde gördüğünüz şekilde derin, karşıya bakarak mekik çekmeye devam edebilirsiniz…

 

İkinci Hareket

yan simit egzersizleri

Görselde gördüğünüz pozisyonu alın. Ardından Sağ bacağınızı dizinizden yana doğru kırın ve üst bedeninize doğru çekebildiğiniz kadar çekin. Belinizin sabit ve sırtınızın dik olmasına özen gösterin. Sağ bacağınızla yapacağınız hareketi tamamladığınızda sol bacağınızla da aynı hareketi tekrarlayabilirsiniz.

 

Üçüncü Hareket

egzersiz spor

Görselde ki gibi yere yan olarak uzanın, başınızı elinizle destekleye bilirsiniz. Ardından üst bacağınızı biraz geriye doğru alarak yukarı doğru kaldırın. bu hareketi 8 kez her iki bacakta da uygulayın.

tüm bu egzersizlerin yanında mutlaka beslenmenize de dikkat etmeniz gerekli… Fazla yağlı yiyecekler, asitli içecekler vb. minimum düzeyde tüketilmelidir.

egzersizleri düzenli uyguladığınız da ve beslenmenize özen gösterdiğinizde siz de arada ki farkı çok geçmeden fark edeceksiniz.

sağlıklı yaşamlar…