Anne olma yaşı kaç olmalı?

Anne olma yaşı kaç olmalı?
loading...

Anne olmak isteyen hanımlar burada mı?

Günümüzde çalışan kadını eğitim ve kariyer derken anne olma yaşını 30+ kadar yükselttiği biliniyor. Ancak yapılan son araştırmalara göre anne olma yaşı 35’in üzerine çıkmaya başladı. Kadınların fizyolojik ve maddi olarak aynı zamanda da psikolojik olarak kendilerini anne olmaya hazır hissetmeleri, hayatları için alınan bu önemli kararın çok daha dikkatlice alınması gerektiğini ortaya koymaktadır. Aile olmaya karar verildiğinde öncelikle ne istediğini bilen insanların bir araya gelmesi gerekir.

Evlilik yaşı artıyor, anne olma yaşı artıyor ancak yine de boşanmaların artması engellenemiyor!

Çünkü insanlar ne istediğini bilerek evleniyor ve yanıldıklarını gördüklerinde maddi güce sahip oldukları için tekrar denemek için aynı kişiye şans vermek istemiyor. Eskiden yapılan evliliklerde kadın ekonomik güce sahip olmadığı için boşanamıyor, boşanmak istese dahi bu bir şekilde engelleniyor idi. Ancak şimdilerde durum böyle değil.

Yeniden denemek için kendinize güç buluyorsanız, anne olma yaşını ileri tarihe bırakarak yeniden deneyebilirsiniz. Uzmanlar çift olarak anne baba olmaya 3 yıl sonrasında karar vermeniz gerektiğini söylüyor.

Bilgili, modern, çalışan anneler için tıp gelişiyor. Anne olma yaşını dert etmeyin.

loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ