Anne kız kavgalarının aslı nedir?

Anne kız kavgalarının aslı nedir?

Anne kız arasında çatışma küçük yaşlardan itibaren yaşanır, bu çatışmanın sağlıklı iletişime dönüşebilmesi için çocuğunuzun sizi doğru şekilde anlamasını sağlamanız gerekir. Kız çocukları anneyi hem örnek alır hem de tepkisel iletişimle anlaşır. Bu nedenle tartışarak anlaşmanın en sağlıklı yolunu keşfetmeniz gerekir.

Ergenlik dönemi iletişim sorunları

Kız çocuklarının ergenlik döneminde anne ile yaşadığı sorunların 30lu yaşlara kadar devam ettiğini, anne olunduğunda bu problemin aşılabilineceğini, yaşam kalitesinin anne ile olan iletişiminin sağlmalığı ile ilgili olduğunu kişinin fark etmesi gerekir. Anne kız kavgalarının nedenleri çeşitlidir, tartışmanın kavgaya dönüşmemesi için öncelikle annenin sağlıklı davranış sergilemesi gerekir.

Kıskançlık bir etken olabilir, anneye karşı veya diğer kardeşe, kız kardeşe karşı duyulan kıskançlığın iletişim sorununa neden olduğunu fark etmenizi istiyoruz. Sağlıklı seçimler, sağlıklı iletişim ebeveynin geliştirebileceği bir alternatif. Çocuklar arası iletişim ve anne çocuk arasındaki iletişimi öncelikle sevgi temelleri üzerine inşa etmek gerekir.