Ankara’daki patlamadan ilk kareler

Ankara’daki patlamadan ilk kareler

Türkiye’de yaşanan kısa süre içerisinde 7. patlama. 13 Mart Pazar Ankara patlaması ile ilgili gelişmeler son derece üzücü. Yayın yasağının devam ettiği patlama sonrasında ilk kareler sosyal medya üzerinden yayınlanmaya başlandı.

Sosyal medya yıkılıyor!

Ankara’da 3. kez bu üzücü tabloyu görüyoruz. Yapılan son resmi açıklamaya göre 75 kişiy aralı, 27 kişi hayatını kaybetti. Bu saldırıyı üç ana nokta üzerinde değerlendirmek gerekir. Üçü de yaşamsan olarak çok değerli nedenlere sahip. Bombalı bir araç hatta iki bombalı araç olduğu konusunda ciddi bilgiler var. Patlama sayısı iki olarak belirtiliyor. Devamı gelen bir uğuldu ve inleme sesi duyuldu. Kızılay ve Ankara garında meydana gelen patlamalara oranla çok daha yüksek oranda patlayıcı kullanıldı.

Yüksekova operasyonun başlamasına 3 saat kala bu patlama oldu!

PKK %8 oranında destek aldığı bu bölgeye tanklar konuşlandırılmaya başlanmıştı. Pkk öz yönetim konusunda sorun yaşayabileceğini gördü, sokağa çıkma yasağının sonrasında burada da yuvalanmanın engelleneceğini gören terör örgütü Ankara patlamasını inşaa etti.

Patlama ile ilgili son dakika görsellerini etik olmadığını düşünerek sizlere vermiyoruz, acılarımız büyük. Milletimiz yasta. Başımız sağolsun. Bunu yapanların yanına kalmasın.