Amerikan dizileri

Amerikan dizileri

Lost

Hepimiz bir şekilde televizyonda yerli dizilerle başladığımız dizi serüvenine, internetin de hayatımıza girmesinden beri Amerikan dizileriyle devam ediyoruz.Hala ne kadar popüler olsalar da o dizileri izlememiş olanlarımız var aramızda.Ve kendilierine zaman kaybettirmeyecek gerçekten başladıklarına çok mutlu olacak dizler arıyorlar hala.Bu yüzden de bu dizilerin en önemlilerinden birisine değinmek gerek.
Öncelikle bizim dizi dediğimiz şeye Amerikalılar televizyon serisi diyorlar,yaptıkları dizinin tamamını yayınlamadan önce bir tane pilot bölümü yayınlayıp gelen tepkilere göre dizinin geleceğini belirliyorlar.
Pilot bölümleriyle rekorlar kıran diziler de genellikle çok başarılı şekilde senelerce yayınlanıp milyonlarca kişiye ulaşıyor.
Bu dizilerden en önemlisi ve en izlenmesi gerekeni “Lost”.Lost’un pilot bölümü birkaç tane sinema filmi bütçesiyle çekilip yayınlandığında rekor kırınca Lost hayatımıza girdikten 6 sene sonra hepimizde iz bırakarak çıktı hayatımızdan.”Lost” en basit şekilde ıssız bir adaya bir uçak kazasıyla düşen onlarca kişinin başına gelen doğa üstü kimi zaman bilim kurgu olayların anlatıldığı ve kelime manasıyla herkesin izlemesi gereken bir Amerikan harikası